AGEL Středomoravská nemocniční a.s.

byla založena v souvislosti s účastí ve Veřejné obchodní soutěži na pronájem nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku. Po vítězství v soutěži také od 1. 7. 2007 tyto nemocnice řídí a spravuje v rámci holdingu AGEL.

Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční a.s. mají bohatou historii, prostějovská i přerovská zdravotní péči poskytují více jak sto let.  Vážíme si všech, kteří se zasloužili o jejich dobrá jména, pečujeme o ty, kteří dobré jméno nemocnic šíří i nadále. V každé z našich nemocnic se o naše pacienty komplexně starají týmy erudovaných a zkušených lékařů, sester a zdravotnických pracovníků, celkově více jak dva tisíce zaměstnanců. O kvalitě poskytovaných služeb svědčí již mnoho let úspěšně obhajované akreditace nemocnic i laboratoří.

V dnešní době poskytujeme péči v širokém spektru oborů a svou velikostí a kvalitou služeb plníme funkci regionální i nadregionální. V případě potřeby superspecializované péče spolupracujeme se špičkovými pracovišti nemocnic skupiny AGEL a.s., s Fakultní nemocnicí v Olomouci či dalšími významnými institucemi včetně Lékařské fakulty UP Olomouc.

Vizí společnosti je poskytovat vysoce kvalitní a moderní zdravotní služby, péči založenou na racionální diagnostice a léčebných procesech, které vycházejí z nejmodernějších technologií a jsou poskytovány odborně zdatným a empatickým personálem. Cílem těchto procesů je spokojený pacient a efektivní ekonomický provoz, bez zbytečných prodlev a opakovaných vyšetření.

Cílem nás všech je aby se pacienti cítili u nás dobře a dostávali tu nejlepší možnou péči. Snažíme se vycházet vstříc jejich individuálním potřebám, dostatečně a otevřeně je informovat o jejich stavu a možnostech léčby a zajistit jim důstojné zacházení a potřebné soukromí. Bude nám ctí, pokud se do našich nemocnic budou svěřovat s důvěrou.

MUDr. Jiří Ševčík

předseda představenstva