Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

V roce 2016 bylo ve třech nemocnicích Středomoravské nemocniční hospitalizováno téměř 50 tisíc pacientů, provedeno přes 16 tisíc operací a narodilo se zde 2763 dětí. O pacienty v těchto nemocnicích pečují téměř dva tisíce zaměstnanců.

 „Také rok 2016 se nesl ve znamení investic do budov i technického vybavení. Mezi největší akce patřilo vybudování zcela nové budovy magnetické rezonance v přerovské nemocnici či rekonstrukce Centra léčebné rehabilitace v Nemocnici Prostějov. V prostějovské nemocnici jsme rovněž zahájili provoz nového oddělení následné intenzívní péče pro děti. Ve šternberské nemocnici byla dokončena digitalizace radiodiagnostického pracoviště,“ uvedla předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční MUDr. Marie Marsová, MBA, s tím, že významně investovat se bude letos i v dalších letech.

Pro rok 2017 bude zásadní zahájení realizace výstavby nové budovy interního oddělení v Nemocnici Šternberk. Pro nejbližší období se dále plánuje rekonstrukce dětského oddělení, oddělení LDN a Iktového centra v Nemocnici Prostějov. V Nemocnici Přerov bude dokončena modernizace interního pavilonu, sjednocení komplementu a v plánu je také výstavba parkoviště, včetně rekonstrukce komunikací.

Od roku 2007, kdy trojice nemocnic vstoupila do skupiny AGEL, zde byla proinvestována více než jedna miliarda korun, a to jak reinvesticemi z nájemného, tak z vlastních prostředků Středomoravské nemocniční.  „Při uzavření smlouvy jsme se zavázali, že budeme investovat ze svých prostředků, a to částkou minimálně 100 miliónů korun, což jsme splnili již v polovině smluvní doby. V tuto chvíli činí naše přímé investice 127 miliónů. Zbytek částky tvoří takzvané reinvestice z nájemného Olomouckého kraje a společnosti Nemocnice Olomouckého kraje,“ upřesnila MUDr. Marie Marsová, MBA.

„Výše hospodářského výsledku Středomoravské nemocniční odpovídají plánům rozvoje celé skupiny AGEL. Důraz klademe nejen na rozvoj a opravy budov, kde je zdravotní péče poskytována, ale především na kvalitu a bezpečnost poskytovaných služeb,“ komentoval hospodářský výsledek předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Milan Leckéši.

zpět na novinky

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: