Název operačního programu: Integrovaný regionální operační program
Název projektu: Přístrojová a jiná zdravotní technika pro rozvoj a modernizaci pracovišť intenzivní péče s návazností na urgentní příjem Nemocnice AGEL Šternberk
Reg. číslo projektu: CZ.06.6.127/0.0/0.0/21_121/0016290
Číslo výzvy: 06_21_121  98. Výzva IROP - Rozvoj, modernizace a posílení odolnosti páteřní sítě poskytovatelů zdravotní péče s ohledem na potenciální hrozby - SC 6.1 (REACT EU)

Projekt je zaměřen na rozvoj a modernizaci pracovišť navázaných na urgentní příjem Nemocnice AGEL Šternberk a zlepšení připravenosti nemocnice na případné další vlny pandemie COVID-19 či jiné mimořádné události obdobného rozsahu. Tohoto cíle bude dosaženo pořízením přístrojového vybavení pro podporovaná pracoviště. Pořízením nového vybavení dojde ke zvýšení odolnosti systému a tedy k posílení materiálně-technické připravenosti nemocnice a rozvoji akutní péče.

Modernizace vybavení nemocnice Šternberk přispěje k schopnosti integrovaného zdravotnického systému ČR reagovat na krizi pandemie COVID-19 a obdobných hrozeb. Seznam pořizovaného vybavení je přímo navázán na požadavky jednotlivých oddělení nemocnice tak, aby byla zvýšena kapacita a kvalita poskytované zdravotní péče a snížily se dopady pandemie.

Projekt Přístrojová a jiná zdravotní technika pro rozvoj a modernizaci pracovišť intenzivní péče s návazností na urgentní příjem Nemocnice AGEL Šternberk je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19.