Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Aktuality a média

Na Den dětí do prostějovské porodnice nepřiletěl čáp ani vrána, radostné překvapení však přinesla NADACE AGEL

2.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Mezinárodní den dětí v prostějovské porodnici do statistik novorozenců nepřinesl ani jedno miminko. Překvapení, které měla NADACE AGEL připraveno pro čerstvé rodiče, jejichž ratolest přijde na svět právě na tento den, však nezůstalo bez příjemců. Deset moderních zavinovaček v celkové hodnotě převyšující 10 tisíc korun obdržely maminky aktuálně ležící se svými miminky na oddělení šestinedělí.

Celý článek


Pokud máte, byť malé, podezření na cévní mozkovou příhodu, volejte ihned 155

15.5.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 12. května 2023: 15. května každoročně slavíme Světový den mozkové mrtvice. Toto náhlé ochromení činnosti některé z mozkových částí postihne ročně pětatřicet tisíc Čechů a jeho následky mohou být i fatální, pokud není včas odhaleno a vhodně léčeno. Bohužel pro mnohé Čechy je tato problematika stále velkou neznámou, a na 30 lidí denně na tuto zdravotní komplikaci umírá. Stovkám dalších pak zůstávají trvalé následky. Změnit se to snaží zdravotníci právě pomocí osvěty, která na problematiku CMP, její příznaky i prevenci upozorňuje.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Prostějov pacienty zaujal

11.5.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 11. května 2023: Obyvatelé Prostějovska a okolí projevili zájem o dnešní Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici AGEL Prostějov. Akce se zúčastnilo téměř 60 osob a s výsledky vyšetření byli odborníci poměrně spokojeni, například hladinu krevního cukru měli všichni vyšetření návštěvníci v mezích normy.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Přerov veřejnost zaujal

5.5.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Zájem projevili obyvatelé Přerova a okolí o včerejší Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici AGEL Přerov. Akce se zúčastnilo celkem 72 osob, což přerovské zdravotníky těší, se zjištěnými výsledky už tolik spokojeni nejsou. Polovina příchozích trpěla nadváhou.

Celý článek


Hemodialýza Nemocnice AGEL Přerov významně modernizovala své vybavení

28.4.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Novou úpravnu vody a nový plně automatický systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů má k dispozici oddělení hemodialýzy Nemocnice AGEL Přerov. Investice v celkové hodnotě přes 3 miliony korun zajistí nejen špičkovou úroveň péče pro pacienty s onemocněním ledvin, ale i ekonomičtější a ekologičtější řešení pro nemocnici a zároveň nižší zátěž personálu.

Celý článek


V prostějovské nemocnici odebíraly krev dárcům čarodějnice

26.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Darování krve na oddělení tematicky vyzdobeném v čarodějnickém stylu a za přítomnosti zdravotnického personálu v maskách. Tak vypadalo v úterý a ve středu darování krve na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Speciální akce přilákala během dvou dnů několik desítek dárců krve, přičemž dva zájemci přišli darovat cennou tekutinu poprvé.

Celý článek


Po období pandemie covid-19 provádějí nyní v Nemocnici AGEL Prostějov rekordní množství operací

20.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Centrální operační sály Nemocnice AGEL Prostějov v loňském roce dosáhly rekordních výkonů. Po dvou letech útlumu způsobených onemocněním covid-19, kdy byl počet operací snížený přibližně na 4 tisíce za rok, provedli v loňském roce zdravotníci prostějovské nemocnice přes 5100 chirurgických, ortopedických a gynekologických zákroků. Pro operace v letošním roce pak mají pracovníci operačních sálů k dispozici zcela nové instrumentarium za více než tři čtvrtě milionu korun.

Celý článek


Virtuální realita pomáhá odvést pozornost malých pacientů šternberské nemocnice při bolestivých zákrocích

19.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nejen zdravotníci, ale i malí pacienti z dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk se těší z nových 3D brýlí. Brýle s virtuální realitou využívají sestřičky k odvedení pozornosti dětí při nepříjemných zákrocích jako jsou převážně odběry nebo zavádění kanyl.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov pořádá oblíbený Den otevřených dveří porodnice

18.4.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Prohlédnout si porodnici, seznámit se s personálem, ale také se zeptat na cokoliv ohledně porodu či péče o novorozence budou moci nastávající rodiče již tento týden v Nemocnici AGEL Přerov. Nemocnice pořádá tradiční Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, a to konkrétně ve čtvrtek 20. března od 13 do 17 hodin. Vstup na akci je bezplatný.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zve nastávající rodiče na Den otevřených dveří porodnice

14.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nastávající maminky a tatínky z celého Olomouckého kraje zve Nemocnice AGEL Prostějov na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení. Akce, která proběhne v úterý 18. dubna, nabídne budoucím rodičům jedinečnou možnost prohlédnout si prostředí porodnice, seznámit se s odborným personálem i získat informace o péči poskytované těhotným ženám, rodičkám a novorozencům. To vše zdarma a bez předchozí rezervace.

Celý článek


Interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk získal prestižní titul Stavba roku Olomouckého kraje

13.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Moderní interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk se může pyšnit vítězstvím v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje. Porota v této prestižní soutěži, kterou pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, ocenila v kategorii staveb občanské vybavenosti nový pavilon s inovativním a funkčním řešením, které respektuje potřeby pacientů i personálu nemocnice.

Celý článek


Hospitalizování v Nemocnici AGEL Prostějov o Velikonoce nepřijdou

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Blížící se Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky v roce, Nemocnice AGEL Prostějov ale funguje i ve svátečním čase na plné obrátky. Pobyt pacientům i práci personálu však ve sváteční čas zpříjemňuje řada milých drobností.

Celý článek


Maminky ve šternberské porodnici mají nově k dispozici rautovou stravu ve dne i v noci

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Žádné přesné časy jídla ani strava podle omezeného jídelníčku – to jsou novinky, které si v rámci stravování mohou nově vychutnávat maminky v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk. Nemocnice zavedla na oddělení šestinedělí volné rautové stravování, v rámci kterého si novopečené maminky mohou kdykoliv vybrat z pestré nabídky potravin cokoliv, na co mají chuť.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk má vlastní babybox

30.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Babybox, který v Česku pomohl k záchraně již 248 dětí, je nově k dispozici i ve Šternberku. Rodiče v zoufalé životní situaci se mohou vydat konkrétně k budově porodnice Nemocnici AGEL Šternberk, kde je babybox druhé generace nově nainstalován. Nová generace zařízení je přitom ještě bezpečnější a přesnější. Disponuje totiž moderními funkcemi, jako je SMS oznámení o vložení obsahu do babyboxu, emailová fotografická notifikace nebo klimatizace.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve v dubnu dárce krve na bezplatná vyšetření i Čarodějnický odběr

30.3.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Hned dvojici akcí pro dárce krve a krevních složek připravilo na měsíc duben hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Na začátku dubna v rámci Světového dne zdraví nabídne oddělení dárcům ve dvou dnech bezplatná krevní vyšetření a na konci měsíce pak proběhne dvoudenní tematický Čarodějnický odběr plný hravých kostýmů a neformální atmosféry.

Celý článek


Navýšením operativy se podařilo Nemocnici AGEL Přerov zkrátit čekací dobu na výměnu kloubů

28.3.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Lékaři v Nemocnici AGEL Přerov provedou ročně přes 500 operací náhrad velkých kloubů. Díky velkému nasazení personálu se podařilo čekací dobu na tento typ operací zkrátit pod jeden rok.

Celý článek


O Den otevřených dveří Očního oddělení prostějovské nemocnice měli lidé zájem

22.3.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Téměř 70 zájemců využilo dnes možnosti nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci dne prevence zeleného zákalu na Očním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Preventivní akce byla spojena se dnem otevřených dveří, v rámci kterého si lidé mohli také prohlédnout prostory očního oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov má nové Centrum biologické léčby pro pacienty s kožními obtížemi

22.3.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Pacienti s vážnými kožními obtížemi mohou v prostějovské nemocnici nově získat nejmodernější specializovanou péči. Nemocnice v rámci rozšiřování a modernizace služeb vytvořila v návaznosti na kožní ambulanci nové Centrum biologické léčby, které využívá nejmodernější metody léčby založené na aplikaci látek ovlivňujících imunitní systém. Služby centra využijí zejména pacienti s atopickým ekzémem a pacientky s lupénkou.

Celý článek


Zdravotníci prostějovské nemocnice zvou na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení

15.3.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prohlídku prostor očního oddělení, ale i osvětu na téma „tichého zabijáka zraku“ – zeleného zákalu nabídne ve středu 22. března Nemocnice AGEL Prostějov. Pro širokou veřejnost pořádají zdravotníci Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení, který se zaměří nejen na informativní osvětu ohledně očních obtíží u tohoto onemocnění, ale i na bezplatné preventivní vyšetření nitroočního tlaku.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk otevřela vlastní pracoviště magnetické rezonance, na vyšetření se tak lidé z celého kraje dostanou rychleji

9.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Vyšetření magnetickou rezonancí je nyní přístupnější pacientům ze severovýchodní části Olomouckého kraje. Nemocnice AGEL Šternberk dnes slavnostně v rámci svého radiodiagnostického oddělení otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance, které bylo vybudováno ve spolupráci a za finanční podpory Olomouckého kraje. Díky novému pracovišti dojde také k celkovému zkrácení čekacích dob na toto vyšetření v celém regionu.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Šternberk si znovu připomenou problematiku onemocnění ledvin

3.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Druhý březnový čtvrtek každoročně patří Světovému dni ledvin, jehož cílem je především šířit osvětu ohledně onemocnění ledvin, které trápí až 15 procent světové populace. Ledvinové obtíže na rozdíl od jiných obvykle nebolí, mohou ale člověka snadno ohrozit na životě. Důležité je proto sledovat varovné signály, na které upozorní zdravotníci z Nemocnice AGEL Šternberk všechny zájemce ve čtvrtek 9. března během osvětové preventivní akce.

Celý článek


Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov zajistí přes 2 tisíce urologických vyšetření ročně

27.2.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro vyšetření urogenitálního ústrojí, který poslouží jak na lůžkovém oddělení, tak v případě potřeby i na urologické ambulanci. Přístroj v hodnotě téměř milion korun v nemocnici nahradil starší vybavení, které již neodpovídalo požadavkům na moderní medicínu.

Celý článek


Onkologická péče je teď na Šternbersku dostupnější díky nové ambulanci

16.2.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Novou onkologickou ambulanci otevřela Nemocnice AGEL Šternberk v těchto dnech v prostorách „staré interny“ v pavilonu F. Pracoviště vzniklo ve spolupráci s novojičínským Komplexním onkologickým centrem a ulehčí život tisícům těžce nemocných lidí, kteří museli dosud dojíždět ke specialistům do krajského města. Onkologická ambulance je aktuálně pacientům k dispozici jednou týdně, a to ve čtvrtek.

Celý článek


K výměnám kloubů v Nemocnici AGEL Šternberk slouží nové vrtačky

2.2.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pacienti, kteří čekají na částečnou či totální výměnu kloubu, se mohou v Nemocnici AGEL Šternberk těšit z nejmodernějšího vybavení. Nemocnice má k dispozici nové ortopedické vrtačky v hodnotě téměř milionu korun, které jsou jedny z nejmodernějších na trhu, nabízejí snadnou manipulovatelnost i vysoký výkon.

Celý článek


Celkem 1118 dětí přišlo v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

9.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk jako místo svého narození bude mít navždy ve svých dokladech zapsáno celkem 1118 dětí, které se v loňském roce narodily v Nemocnici AGEL Šternberk. Mezi novorozenci bylo 532 děvčat a 586 chlapců. Tři maminky přivedly vloni na svět dvojčata.

Celý článek


Anička je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk a zároveň v České republice

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

1. miminko roku 2023 v České republice přišlo na svět právě v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk, kde se narodila 1. ledna v 0:08 hodin dívenka Anička mamince z Jívové na Olomoucku.

Celý článek


Vánoční miminka v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

26.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V Nemocnici AGEL Šternberk přišla na svět 24. prosince dvě miminka.

Celý článek


Dětští pacienti Nemocnice AGEL Šternberk o Vánoce nepřijdou

20.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Ať už doma, nebo za zdmi nemocničních pokojů, děti se na Vánoce už teď nesmírně těší. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný program i uvolněný režim.

Celý článek


Zdravotníci radí, jak prožít Vánoce a Silvestra ve zdraví a pohodě

19.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Vánoční a silvestrovské období je v ideálním případě spojeno s časem stráveným s rodinou, klidem či oslavami. V mnoha domácnostech se ale každoročně mění v krizové období, ve kterém se stává řada úrazů. Na co si dát během zimních svátků pozor a čeho se vyvarovat, radí MUDr. Marek Polách, MBA, primář chirurgicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Šternberk.

Celý článek


Zaměstnanci AGEL Středomoravské nemocniční si domů odnesou vánočního kapra

15.12.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Vánoční dárek v podobě kapra daruje již třetím rokem svým zaměstnancům AGEL Středomoravská nemocniční, která provozuje nemocnice v Prostějově, Šternberku a Přerově. Letos nabídky využije na 2350 zaměstnanců z řad zdravotnických i nezdravotnických profesí, kteří si domů odnesou kapra z Tovačova.

Celý článek


V listopadu se uskutečnil v Nemocnici AGEL Šternberk tisící porod letošního roku

5.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pořádně živo bylo během listopadu v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk. Na svět zde přišlo téměř 80 dětí a jeden z porodů měl v letošním roce pořadové číslo 1000.

Celý článek


Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny v Nemocnici AGEL Šternberk disponuje širokou škálou možností léčení pacientů. Lidé zde chodí ale také relaxovat na masáže

30.11.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Nemocnice AGEL Šternberk poskytuje veškerou rehabilitační péči ambulantní formou, dále pak nabízí péči pro hospitalizované pacienty na všech lůžkových odděleních nemocnice. Oddělení disponuje širokou škálou možností léčení pacientů s důrazem na jejich brzký návrat do pracovního procesu a začlenění pacientů s trvalými následky do plnohodnotného života.

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


Rozsvícené srdce v prostějovské nemocnici jako symbol konce pandemie. Jsem hrdý na naše zaměstnance, říká MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční

8.3.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Tento týden jsou to přesně dva roky, kdy Nemocnice AGEL Prostějov přijala prvního pacienta s onemocněním covid-19. Od té doby se zdravotníci napříč nemocnicemi v Prostějově, Přerově a Šternberku starali až do dnešního dne o více než 4 000 covid+ nemocných. Před pár dny vzbudilo právě v prostějovské nemocnici, i v jejím okolí, velký rozruch rozsvícené gigantické srdce na jedné z nemocničních budov. Nejen o něm se v bilančním rozhovoru rozpovídal MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

11.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční prošly v době koronavirové epidemie náročnou kontrolou auditorů

23.4.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Prostějov/Praha, 23. dubna 2021: Prestižní certifikát o reakreditaci tří nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční si dnes z rukou ředitele Spojené akreditační komise České republiky MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzali zástupci vedení skupiny AGEL. Vůbec poprvé v historii probíhal náročný audit v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku zároveň, a to v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční pomohou pacientům při sčítání lidu

26.3.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také zdravotnická zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. Tři zaměstnankyně byly proškoleny Českým statistickým úřadem na sčítací komisařky, aby pomohly splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům v nemocnici v Prostějově, Přerově a ve Šternberku.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


10 let s AGELEM

26.5.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích. Desetileté výročí jsme společně oslavili 17. 6. 2017 v areálu Nemocnice Prostějov. Více napoví přiložený program k proběhlé akci a krátká fotogalerie. Děkujeme za Vaši návštěvu a přízeň!

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční rozšířilo akreditaci

17.10.2012 / OLM (cs)

Úsek patologie Oddělení laboratorní medicíny společnosti Středomoravská nemocniční v Přerově získal v těchto dnech další akreditaci, a to podle mezinárodní normy 15189:2007. Oddělení laboratorní medicíny se tak stalo jedním z mála pracovišť v České republice a jediným v Olomouckém kraji, které má akreditovánu většinu laboratorních odborností.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz

Online formuláře: