Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Aktuality a média

Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov umožní lékařům provádět u onkologických pacientů modernější zákroky

23.9.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro laparoskopická a intervenční vyšetření, který poslouží zejména onkologickým pacientům. Přístroj v hodnotě přes 3 miliony korun umožní nejen přesnější provádění stávajících zákroků, ale navíc spektrum možných lékařských výkonů i rozšíří.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov srdečně zve dárce krve na Odběr darovaný od srdce

21.9.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Při příležitosti oslav Světového dne srdce, který si připomeneme v posledním zářijovém týdnu, pořádá Nemocnice AGEL Prostějov v úterý 27. září tematicky zaměřenou akci pro všechny bezpříspěvkové dárce krve. Cílem akce je připomenout veřejnosti důležitost dárcovství krve a zároveň ocenit ty, kteří nezištně a „od srdce“ pomáhají bezplatným darováním nejcennější tekutiny.

Celý článek


Infekci močových cest u kojenců není vždy snadné rozeznat, říká primář MUDr. Štěpán Malec z Nemocnice AGEL Šternberk

15.9.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Se zánětem močových cest se alespoň jednou za život setká téměř každý. Výjimkou nejsou ani ty nejmenší děti, u kterých není vždy snadné infekci rozeznat. Příčin vzniku přitom může být hned několik, od špatných hygienických návyků až po prochladnutí. V Nemocnici AGEL Šternberk ročně hospitalizují zhruba 40 dětí, které trápí zánět ledvin.

Celý článek


Prostějovská porodnice opět otevírá dveře nastávajícím maminkám

15.9.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

V Prostějově si budou moci nastávající maminky, tatínci i další blízké osoby opět prohlédnout prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, poslechnout si základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat. Nemocnice AGEL Prostějov pořádá v úterý 20. září pro těhotné ženy a jejich doprovod tradiční podzimní Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, a to od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na Odběr darovaný od srdce

13.9.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

U příležitosti Světového dne srdce pořádá Nemocnice AGEL Přerov ve středu 21. září již tradiční Odběr darovaný od srdce. Cílem akce je připomenout veřejnosti důležitost dárcovství krve a zároveň ocenit ty, kteří nezištně pomáhají bezplatným darováním nejcennější tekutiny.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabízí prvodárcům soutěž o wellness pobyt

8.9.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Motivaci všem, kteří zatím nevyzkoušeli dárcovství krve, nabízí v těchto dnech hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Kromě příjemného pocitu z dobrého skutku a zaslouženého pracovního volna totiž nemocnice pro prvodárce připravila soutěž o třídenní wellness pobyt pro dvě osoby. Zájemci mohou soutěžit až do konce října.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov nabízí prvodárcům soutěž o wellness pobyt

8.9.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Odpočinkovou výhru v podobě třídenního wellness pobytu pro dvě osoby nabízí aktuálně Nemocnice AGEL Prostějov všem, kteří se rozhodnou poprvé darovat krev. Soutěž bude probíhat až do konce října a nemocnice doufá, že i s její pomocí přiláká na hematologicko-transfuzní oddělení nové prvodárce, kterých rok od roku ubývá.

Celý článek


Poporodní bonding využívají v Nemocnici AGEL Prostějov i babičky či tety

5.9.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Poporodní bonding, který spočívá v přiložení miminka na tělo maminky ihned po porodu, je oblíbenou metodou podporující budování základních emočních vazeb mezi matkou a čerstvě narozeným dítětem. Ne vždy je ale bonding u rodičky možný – a právě v těchto případech mohou bonding využít i tatínci, nebo dokonce babičky či tety, které této možnosti v Nemocnici AGEL Prostějov využívají stále častěji. Benefitem této varianty je především přirozenější adaptace miminka na nové prostředí.

Celý článek


Artroskopické dny Prostějov proběhnou v kamionu v Nemocnici AGEL Prostějov

5.9.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Lékaři zaměřující se na rekonstrukční artroskopické operace se na začátku září sjedou do Prostějova na unikátní “Artroskopické dny Prostějov“ – vzdělávací akci určenou pro začínající i pokročilé ortopedy, která bude zahrnovat především praktický nácvik specializovaných zákroků. Ukázky operací kloubů přitom na lékaře budou čekat ve speciálně upraveném kamionu, ve kterém si vyzkoušejí nejmodernější operační techniky nejen na modelech, ale i na humánních preparátech.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk stěhuje interní oddělení do nového pavilonu

29.8.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nový moderní pavilon interních oborů v Nemocnici AGEL Šternberk konečně přivítá první pacienty. Prostory, které se budovaly z finančních prostředků Olomouckého kraje více než 30 měsíců, a byly slavnostně dokončeny letos v červnu, nyní zaplní veškeré potřebné přístroje, vybavení, a samozřejmě také pacienti a personál. Jako první budou moci nové prostory vyzkoušet pacienti lůžkového oddělení, a to ještě během prázdnin. Ambulantní pacienti pak na novou adresu zavítají v první polovině září.

Celý článek


Když vaše ruka churaví, náš robot ji uzdraví, říká vedoucí fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Šternberk

23.8.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny (RFM) Nemocnice AGEL Šternberk využívá k léčbě pacientů nejmodernější techniku. Řadí se mezi ni i speciální přístroj Gloreha, který je určený k robotické terapii ruky.

Celý článek


Pacienti v nejtěžším stavu mají v Nemocnici AGEL Přerov k dispozici nové a moderní oddělení ARO

15.8.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Nové interiéry, větší kapacita a moderní vybavení – takto lze jednoduše shrnout výsledek rekonstrukce a modernizace oddělení ARO Nemocnice AGEL Přerov. Důvodem pro rekonstrukci byl nevyhovující stav rozvodů a vzduchotechniky, nemocnice ale pojala rekonstrukci komplexněji a zahrnula nakonec i nové vybavení, nové přístroje i rozšíření kapacity oddělení na větší počet lůžek.

Celý článek


Interní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov získalo plejádu nového vybavení

8.8.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Celou škálu nových přístrojů nakoupila Nemocnice AGEL Prostějov pro své interní oddělení, které zajišťuje pacientům péči ve všech specializacích interního lékařství. K vyšetřování i léčbě pacientů nyní na oddělení slouží nové echokardiografické přístroje, telemetry, nová monitorovací zařízení i nové postele. Od rozsáhlé investice si nemocnice slibuje přesnější a snazší diagnostiku i kvalitnější léčbu.

Celý článek


Léto je pro děti nejnebezpečnějším obdobím. Během prázdnin jich zdravotníci v Nemocnici AGEL Šternberk ošetřují o třetinu více

27.7.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V létě obvykle trávíme více času venku, častěji sportujeme a provozujeme aktivity, které nejsou pro náš běžný režim typické – a to platí jak pro dospělé, tak zejména pro děti, které mají prázdniny. V důsledku nových aktivit a neodhadnutí možností pak v letních měsících každoročně roste počet úrazů, které mohou v nejhorších případech děti ohrozit i na životě.

Celý článek


Lékař varuje: Dehydratace ohrožuje hlavně děti a seniory

22.7.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Tropické horké letní dny jsou tady a právě s nimi přicházejí i mnohé zdravotní obtíže, plynoucí často z podcenění situace po delším chladném období. Kromě spálenin od sluníčka je typickou letní komplikací i dehydratace, která zdaleka neznamená jen pocit žízně. Výrazná dehydratace totiž může v nejhorším případě člověka i ohrozit na život

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Šternberk jsou léčeni a rehabilitováni na nových moderních lůžkách

18.7.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pohodlnější, moderní a nadstandardně vybavená lůžka za více než 13 milionů korun slouží nově pacientům v Nemocnici AGEL Šternberk. Obnovy lůžkového fondu se dočkalo interní oddělení, ARO, chirurgie i traumatologie a mezi téměř osmi desítkami nových lůžek nechybí ani lůžko bariatrické, které je určené morbidně obézním pacientům. Moderní nábytek přitom nahradil staré kusy, které v nemocnici sloužily již téměř 20 let

Celý článek


I během prázdnin je potřeba každá kapka krve. Roste počet úrazů a také operativa se v Nemocnici AGEL Přerov v létě nezastaví

14.7.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Nemocnici AGEL Přerov trápí pokles pravidelných dárců krve a přísun prvodárců. Na vině je covidové období, ale také období letních prázdnin. Hematologicko-transfúzní oddělení vyzývá dárce všech krevních skupin a především ty s Rh negativním faktorem, aby zvážili dárcovství i během léta.

Celý článek


Prostějovské ARO slaví 40 let. Za tuto dobu podali lékaři kolem 150 000 anestezií

12.7.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Pomyslné 40. narozeniny slaví letos 15. července oddělení ARO Nemocnice AGEL Prostějov. Za čtyři dekády oddělení ztrojnásobilo množství svého zdravotnického personálu, šestkrát přivítalo nového primáře, přestěhovalo se do nových prostor, několikrát zmodernizovalo své přístrojové vybavení a především léčilo přes 35 tisíc pacientů. Nejnáročnější období pak zažilo právě před nedávnem, v době vrcholící pandemie onemocnění covid 19.

Celý článek


Během plodného půlroku přišlo na svět v Nemocnici AGEL Prostějov 341 dětí

7.7.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Šest plodných měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Od ledna do konce června pomohli zdravotníci na svět celkem 341 dětem. Nejplodnějším měsícem byl květen, kdy se narodilo 66 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v březnu, kdy jich bylo 48 dětí.

Celý článek


Během plodného půlroku se v nemocnici AGEL Šternberk narodilo 591 dětí. Jedna maminka porodila dvojčátka

4.7.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V prvním pololetí letošního roku pomohli zdravotníci v Nemocnici AGEL Šternberk na svět celkem 591 dětem. Nejplodnějším měsícem byl červen, kdy se narodilo 126 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v únoru, kdy jich bylo 89.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov se v prvním pololetí roku 2022 narodilo 361 dětí. Nejplodnějším měsícem byl duben.

4.7.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Adam, Jakub, Mikuláš, Tomáš, Roland, Mateo, Natálie, Sára, Nela nebo Dior. To jsou jména některých ze 361 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Přerov. Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 190, novorozených děvčátek pak bylo 171.

Celý článek


Parkování v Nemocnici AGEL Přerov je nově levnější

23.6.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

V rámci zkvalitňování služeb pacientům Nemocnice AGEL Přerov zlevňuje parkování přímo v areálu nemocnice a nejohroženějším skupinám pacientů nabízí parkování blíže jejich cílovým ambulancím. Úsporu peněz poznají zejména ti, kteří přijeli na krátkou návštěvu ambulance či oddělení. Parkování za branami zdravotnického zařízení bude totiž nově na celou první hodinu zdarma. Nově navíc budou pacienti moci parkovat blíže pohotovosti nebo třeba porodnice.

Celý článek


Jistotu správné a zdravé masáže nabízí rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov

17.6.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Masáže jsou skvělým pomocníkem při bolestech zad či svalů, únavě i stresu. Nutnou podmínkou je ale volba správného druhu masáže a především její správné provedení, které je na rehabilitačním oddělení přerovské nemocnice zaručeno. Masáže, zábaly i další procedury zde provádějí pouze terapeuti s odpovídajícím vzděláním. Léčebné procedury přitom v Nemocnici AGEL Přerov mohou využít nejen pacienti, ale i zájemci z řad veřejnosti

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk slavnostně otevřela nový moderní interní pavilon

15.6.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Prostorný, maximálně moderní a komfortní pro pacienty i zdravotníky – takový je zbrusu nový interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk, který právě dnes nemocnice slavnostně otevřela. Jeho výstavba trvala 30 měsíců a rostl od samotných základů, díky čemuž mohla vzniknout budova odpovídající veškerým požadavkům jak pro moderní léčbu, tak i komfort pacientů. Ti se mohou nově těšit například na moderní ambulantní prostory, na pokoje hotelového typu, ve kterých nechybí klimatizace, vlastní sociální zázemí a na designově řešený interiér. Nový pavilon začne plně sloužit pacientům od konce letošního léta.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na tradiční oslavu jejich svátku

9.6.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

V úterý 14. června napříč kontinenty oslavují svůj den dobrovolní dárci krve, kteří nezištně darují kus sebe, aby pomáhali jiným. K oslavám Světového dne dárců krve se přitom již tradičně připojuje i Nemocnice AGEL Přerov, která nabídne dárcům krve a krevních složek tematicky zaměřený odběrový den s odměnou. Všichni dobrovolní dárci krve si tak budou moci v úterý 14. června z odběrové místnosti odnést kromě dobrého pocitu z ušlechtilého činu také dobroty na cestu i osvěžující zmrzlinu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zve dárce krve na tradiční oslavu jejich svátku

8.6.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Čtrnáctý červen patří tradičně všem lidem, kteří darují bezplatně svou krev, aby tak pomáhali jiným. Je totiž Světový den dárců krve. A k jeho oslavám se opět připojuje i Nemocnice AGEL Prostějov, která nabídne dárcům krve a krevních složek tematicky zaměřený odběrový den s odměnou. Všichni dobrovolní dárci krve si tak budou moci v úterý 14. června z odběrové místnosti odnést kromě dobrého pocitu z ušlechtilého činu také dobroty k snědku a chybět nebude ani soutěž o hodnotnou výhru.

Celý článek


Díky nové kameře lékaři očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov odhalují i skryté vady sítnice

31.5.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nemocnice AGEL Prostějov investovala do modernizace vybavení očního oddělení a nově pořídila moderní fundus kameru pro focení očního pozadí. Nové zařízení je přesnější, šetrnější a umí zobrazovat dokonce i skryté vady pod povrchem sítnice, díky čemuž nabízí pacientům maximálně moderní diagnostiku i včasnou léčbu.

Celý článek


Den bez tabáku po roce opět připomíná rizika kouření. Závislým pomáhá v Nemocnici AGEL Prostějov poradna pro odvykání kouření

27.5.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Poslední květnový den tradičně patří oslavám Světového dne bez tabáku, který od roku 1988 vyhlašuje WHO. Záměrem tohoto mezinárodního dne je přitom připomenout rizika spojená s kouřením a šířit osvětu ohledně možností odvykání kouření. Tomu zatím stále holduje více než 23 procent Čechů. Světová zdravotnická organizace přitom odhaduje, že až polovina kuřáků umírá předčasně v důsledku svého zlozvyku, a to v průměru o 15 let dřív, než kdyby nekouřili. Nejčastějším důvodem jsou kardiovaskulární onemocnění, nádory a chronické plicní nemoci

Celý článek


Bezplatné vyšetření znamének nabídnou zdravotníci v Nemocnici AGEL Přerov

20.5.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

K Evropskému dni melanomu, za který byla v České republice zvolena středa 25. května, se letos připojují čeští dermatologové napříč regiony. Do hromadné osvětové akce je zapojeno celkem 38 kožních ambulancí po celé České republice, včetně kožní ambulance v Nemocnici AGEL Přerov, ve které zdravotníci nabídnou zájemcům možnost bezplatných vyšetření i informace ohledně prevence kožních nádorů. Osvětovou akci pro veřejnost pořádá nemocnice ve středu 25. května od 8 do 14 hodin a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk otevřela nové ortopedické oddělení

19.5.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberská nemocnice otevřela nové samostatné ortopedické lůžkové oddělení, které se zaměřuje na poskytování plánované péče pacientům trpícím zejména artrózou kyčle a kolene s nutností implantace totální endoprotézy. Na novém oddělení probíhá i standardní běžná akutní ortopedická péče primárně pro město Šternberk a dále pro spádové oblasti Jesenicka, Rýmařovska, Bruntálska a sekundárně také pro Olomoucký kraj.

Celý článek


Léčba vůní, hudbou i chutěmi bude i nadále k dispozici v Nemocnici AGEL Prostějov

16.5.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nemocnice AGEL Prostějov úspěšně obhájila statut certifikovaného pracoviště využívajícího koncept Bazální stimulace. Tuto alternativní léčebnou metodu využívají zdravotníci ve spolupráci s rodinnými příslušníky u těžce nemocných či postižených pacientů, kterým pomocí známých hlasů, písní, vůní, chutí či předmětů napomáhají k aktivizaci. Koncept Bazální stimulace využívá nemocnice od roku 2007 a za tuto dobu pomohla již stovkám pacientů

Celý článek


Nový rentgenový přístroj Nemocnice AGEL Přerov rozšířil možnosti kardiologických nebo angiologických vyšetření

9.5.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Nový rentgenový přístroj Cios Alfa značky Siemens nahrazuje starší typ rentgenu, který po deseti letech již nesplňuje požadavky na moderní stroj na invazivním zákrokovém sále interního oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Přístroj umožňuje provádět nejen všechny výkony, které byly v nabídce interního oddělení dosud, ale také rozšiřuje portfolio výkonů o sofistikovanější kardiologická nebo angiologická vyšetření, které nebylo možné provádět na původním přístroji.

Celý článek


Den hygieny rukou nabídne i prověrku mytí pod UV lampou

3.5.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Myjete si správně ruce? Na tuto otázku všem zájemcům spolehlivě odpoví zdravotníci v Nemocnici AGEL Šternberk už ve čtvrtek 5. května. V rámci akce Den hygieny rukou budou totiž zdravotníci nejen šířit osvětu ohledně hygieny rukou, ale pomocí UV lampy také dovedou prověřit, zda si příchozí umyli ruce opravdu důkladně. Akce je určená dospělým i dětem a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Nemocnice AGEL v Přerově má zmodernizované operační sály, které zajistí lepší vybavení zdravotníkům a vyšší komfort pacientům

28.4.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Šest zrekonstruovaných operačních sálů se špičkovým vybavením dnes slavnostně otevřela Nemocnice AGEL Přerov. Práce na modernizaci, přestavbě operačních sálů a jejich zázemí včetně pořízení moderních technologií trvaly devět měsíců. Celková investice dosáhla 99 milionů korun, přičemž celý projekt byl financován z evropských dotačních programů IROP Výzvy č. 31 Zvýšení kvality návazné péče a REACT EU.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk ročně operuje až 70 lidí, které trápí syndrom karpálního tunelu

4.4.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Málo kdo ví, že lékaři Nemocnice AGEL Šternberk ročně operují až 70 pacientů, které trápí syndrom karpálního tunelu. Při dobré prevenci a včasném záchytu lze předejít operačnímu zákroku. „Pociťování brnění prstů a noční bolesti jsou první náznaky problému, v tomto případě rozhodně doporučuji co nejdříve vyhledat vyšetření u neurologa,” říká primář chirurgicko-traumatologického oddělení MUDr. Marek Polách, MBA.

Celý článek


Dokončení nového interního pavilonu Nemocnice AGEL Šternberk se blíží ke konci, pacientům se otevře letos v létě

9.3.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Téměř dva a půl roku trvala výstavba a dokončení nového interního pavilonu v areálu Nemocnice AGEL Šternberk. Nová pětipatrová budova nabídne pacientům větší komfort i moderní zázemí. Nový pavilon nabídne zázemí „hotelového“ typu. Pokoje v novém pavilonu jsou prostorné, dvoulůžkové, každý s vlastním sociálním zázemím a plně klimatizované. Výrazně se tímto mimo jiné zjednoduší péče i o handicapované hypomobilní pacienty.

Celý článek


Rozsvícené srdce v prostějovské nemocnici jako symbol konce pandemie. Jsem hrdý na naše zaměstnance, říká MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční

8.3.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Tento týden jsou to přesně dva roky, kdy Nemocnice AGEL Prostějov přijala prvního pacienta s onemocněním covid-19. Od té doby se zdravotníci napříč nemocnicemi v Prostějově, Přerově a Šternberku starali až do dnešního dne o více než 4 000 covid+ nemocných. Před pár dny vzbudilo právě v prostějovské nemocnici, i v jejím okolí, velký rozruch rozsvícené gigantické srdce na jedné z nemocničních budov. Nejen o něm se v bilančním rozhovoru rozpovídal MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.

Celý článek


Světový den ledvin si Nemocnice AGEL Šternberk připomene tradičně prevencí

8.3.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Letos připadá Světový den ledvin na čtvrtek 10. března. Jde o kampaň upozorňující na to, že 10 až 15 % světové populace trpí určitou formou onemocnění ledvin. Počet pacientů v Nemocnici AGEL Šternberk se za poslední dva roky pandemie navýšil o desítky nových případů.

Celý článek


Suchý únor je za námi, lékařka Nemocnice AGEL Šternberk radí, proč je dobré i nadále redukovat požívání alkoholu

1.3.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Celosvětová akce Suchý únor je u konce, a pokud jste ho dodrželi, zaznamenali jste již během prvního týdne bez kapky alkoholu první pozitivní účinky střízlivosti. Snížené dráždění žaludku, lepší spánek a více sil při cvičení jsou běžné a dlouhodobé reakce na střízlivost. Aby předchozí abstinence měla smysl, je zapotřebí i nadále požívání alkoholu redukovat.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk bude mít špičkové pracoviště magnetické rezonance. Realizace investice za desítky milionů korun je v plném proudu

19.1.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V areálu Nemocnice AGEL Šternberk probíhá výstavba nového pracoviště magnetické rezonance. Rekonstrukce pavilonu H přinese nejen zkvalitnění služeb pacientům, ale také nové prostory. Nemocnice investovala do svého vybavení už v loňském roce, kdy pořídila nové přístroje za více než 21 milionů korun.

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

11.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční prošly v době koronavirové epidemie náročnou kontrolou auditorů

23.4.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Prostějov/Praha, 23. dubna 2021: Prestižní certifikát o reakreditaci tří nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční si dnes z rukou ředitele Spojené akreditační komise České republiky MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzali zástupci vedení skupiny AGEL. Vůbec poprvé v historii probíhal náročný audit v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku zároveň, a to v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční pomohou pacientům při sčítání lidu

26.3.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také zdravotnická zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. Tři zaměstnankyně byly proškoleny Českým statistickým úřadem na sčítací komisařky, aby pomohly splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům v nemocnici v Prostějově, Přerově a ve Šternberku.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


10 let s AGELEM

26.5.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích. Desetileté výročí jsme společně oslavili 17. 6. 2017 v areálu Nemocnice Prostějov. Více napoví přiložený program k proběhlé akci a krátká fotogalerie. Děkujeme za Vaši návštěvu a přízeň!

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční rozšířilo akreditaci

17.10.2012 / OLM (cs)

Úsek patologie Oddělení laboratorní medicíny společnosti Středomoravská nemocniční v Přerově získal v těchto dnech další akreditaci, a to podle mezinárodní normy 15189:2007. Oddělení laboratorní medicíny se tak stalo jedním z mála pracovišť v České republice a jediným v Olomouckém kraji, které má akreditovánu většinu laboratorních odborností.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Online formuláře: