Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Aktuality a média

Navzdory koronaviru pokračuje nemocniční kaplanka v prostějovské nemocnici v poskytování duchovní péče

24.11.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Poskytování duchovní péče v Nemocnici AGEL Prostějov nezastavila ani koronavirová epidemie. S ohledem na situaci však bylo nutné některé podmínky upravit.

Celý článek


Ve šternberské nemocnici zvládají i porody covid pozitivních žen

20.11.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Novorozenecký křik během koronavirové pandemie neutichl v porodnici Nemocnici AGEL Šternberk ani na jeden den. Zdravotníci jsou zde plně připraveni i na porody covid-pozitivních žen. Pro ty zde připravili samostatný porodní box s plným rozsahem péče a služeb a zároveň s ochranou ostatních maminek.

Celý článek


Prostějovská nemocnice testuje na maximum. V některých dnech je pozitivní každý druhý odběr

10.11.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Odborníci z mikrobiologické laboratoře Nemocnice AGEL Prostějov vyšetřili jen v minulém týdnu téměř 4 tisíce vzorků na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. Tým zdejších odborníků dokázal efektivně zareagovat na hektické období a původně plánovaný počet denních vyšetření ztrojnásobil. Pomohlo personální posílení, nové laboratorní vybavení a zejména obrovské nasazení zdravotníků.

Celý článek


V laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov vyšetřili v říjnu na koronavirus 12 tisíc vzorků. Podíl pozitivních přesáhl 40%

4.11.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Téměř 12 tisíc vzorků analyzovali na nový typ koronaviru 
SARS-CoV-2 během měsíce října odborníci v mikrobiologické laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov. Záchyt pozitivních vzorků přesahuje 40 procent.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Pacienty s onemocněním srdce hlídají v prostějovské nemocnici nové telemetry

23.10.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Čtyři nové moderní přístroje, telemetry, sloužící k sledování srdečního rytmu, zakoupila pro interní oddělení B Nemocnice AGEL Prostějov. Celkem je nyní na interním oddělení B pro pacienty připravených osm telemetrů, takže lze měřit parametry současně až u osmi klientů. Pořízení nových telemetrů pro interní oddělení přišlo na téměř 800 tisíc korun.

Celý článek


Pomáhají nevyléčitelně nemocným i jejich příbuzným v nejtěžších chvílích „lidského bytí“

14.10.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Pomoc při zvládání obtížné životní situace, která vzniká v důsledku nevyléčitelného onemocnění, a poskytování důležitých a potřebných informací. To je cíl Odborného sociální poradenství (OSP), které Nemocnice AGEL Prostějov poskytuje od počátku roku 2019.

Celý článek


Lidem v kómatu budou v Nemocnici AGEL Přerov psát „pacientský deník“

7.10.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Nový projekt uvádějí v těchto dnech do života zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov. Zdravotníci budou po domluvě s příbuznými psát pacientům v kómatu deník, kde zaznamenají všechny významné nebo zajímavé informace.

Celý článek


Nové odběrové místo v Nemocnici AGEL Prostějov

23.9.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Ve spolupráci se Statutárním městem Prostějovem otevřela dnes (23. 9. 2020) prostějovská nemocnice nové externí odběrové místo na testy na COVID 19.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov vítají dárce krve i v době koronaviru

22.9.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Transfuzní stanice v Nemocnici AGEL Přerov připravuje na poslední zářijové úterý (29. 9.) akci pro dárce krve nazvanou „Odběr darovaný od srdce“, která se koná u příležitosti Světového dne srdce.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov přestěhovala odběrové místo na Covid-19

18.9.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

V nových prostorách provádějí od dnešního dne, 21. září, zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov odběry na onemocnění Covid-19. Zatímco dosud docházeli pacienti do infekční ambulance, která se nachází v pavilonu N uprostřed nemocničního areálu, nyní jsou pro ně vyhrazeny prostory v přízemí pavilonu operačních oboru (E) a vlastní vstup do areálu nemocnice.

Celý článek


Odborníci Nemocnice AGEL Prostějov školili kolegy v unikátní metodě

3.9.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Kratší doba trvání výkonu, pohodlnější ovládání instrumentů a menší rizika spojená s výkonem, to vše je možné díky speciální metodě, kterou úspěšně na gastroenterologickém oddělení Nemocnice AGEL Prostějov používají lékaři při metodě ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie). Jako jedni z mála v Česku a jediní na Moravě využívají v Nemocnici AGEL Prostějov krátkého vodiče. Metodu a její modifikaci dnes prostějovští gastroenterologové demonstrovali i pro další odborníky v rámci praktického workshopu.

Celý článek


Přípravy na školní rok vrcholí. Ohlídejte, zda dítě dobře vidí, radí odborníci Nemocnice AGEL Prostějov

28.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Aktovka, penál, sešity, přezůvky a nespočet dalších školních potřeb. To vše teď rodiče pečlivě chystají svým ratolestem, aby byly připraveny usednout zpět do školních lavic. Odborníci z Nemocnice AGEL Prostějov radí, aby rodiče ve shonu nezapomínali průběžně kontrolovat také zdravotní kondici stav školáka. Například se zrakem totiž souvisí nejen zdravotní komplikace, ale také prospěch.

Celý článek


Nemocnice Šternberk nově dialyzuje pacienty pomocí centrálního systému a efektivita je znát

25.8.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nový systém pro míchání dialyzačních roztoků, který usnadňuje přípravu roztoku i jeho cestu k pacientovi, využívají nově lékaři a zdravotníci Hemodialyzačního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk. Nové zařízení umožňuje míchat dialyzační roztoky přímo na místě a přináší úlevu především personálu při obsluze dialyzovaných pacientů. Ročně vyhledá šternberskou dialýzu 15 až 20 nových pacientů.

Celý článek


V prostějovské nemocnici se připravují na případnou druhou vlnu koronavirové infekce

24.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Stavební práce, nákup nové techniky i posílení týmu. Tak vypadá aktuální situace v Laboratoři lékařské mikrobiologie OLM Nemocnice AGEL Prostějov, která se připravuje na případnou podzimní druhou vlnu koronavirové epidemie. Laboratoř by se tak mohla stát součástí páteřní sítě laboratoří vyšetřujících lidský koronavirus SARS-CoV-2.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov bude mít přes sto nových parkovacích míst

20.8.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Stavební stroje již brzy na několik týdnů obsadí areál Nemocnice AGEL Přerov, kde dojde k vybudování nového parkoviště a k úpravám dalších venkovních ploch. Lidé se mohou těšit na více než sto nových parkovacích míst.

Celý článek


Senioři v horku málo pijí, řada z nich skončila v prostějovské nemocnici. Ve Šternberku ošetřili pobodané hmyzem

12.8.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Horko, které nyní prožíváme, je zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné a seniory. Nemocnice AGEL Prostějov denně přijímá několik dehydratovaných pacientů, kteří podcenili v tropických dnech pitný režim. Vysoké teploty také nahrávají zvýšené aktivitě bodavého hmyzu.

Celý článek


Senioři v horku málo pijí, řada z nich skončila v prostějovské nemocnici. Ve Šternberku ošetřili pobodané hmyzem

12.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Horko, které nyní prožíváme, je zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné a seniory. Nemocnice AGEL Prostějov denně přijímá několik dehydratovaných pacientů, kteří podcenili v tropických dnech pitný režim. Vysoké teploty také nahrávají zvýšené aktivitě bodavého hmyzu.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov mají pacienty na oddělení ARO pod dohledem díky novému monitorovacímu systému

10.8.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Nemocnice AGEL Přerov neustále pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb. Nyní modernizovala vybavení na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), kde vitální funkce pacientů sleduje nový monitorovací systém za více než dva miliony korun.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zaučí další sanitáře. Kurz je plný, zájemce láká jistota práce

3.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Mimořádný zájem registruje Nemocnice AGEL Prostějov o akreditovaný kurz sanitáře. Původní jarní termín zhatila koronavirová pandemie, nemocnice proto kurz přeložila na podzim. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní lidem z regionu smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz loni úspěšně absolvovalo 21 účastníků, z toho 8 našlo práci přímo v tamní nemocnici. Ten druhý startuje 15. září a přihlásilo se do něj 36 účastníků.

Celý článek


Prázdninová dětská zábava končí i s otravou alkoholem na lůžku v přerovské nemocnici. Mladý rekordman měl přes 3 promile

31.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a děti je tráví nejrůznějšími aktivitami. Některé si však volný čas užívají plnými doušky. A to doslova. Popíjejí alkoholické nápoje, které jsou pro jejich mladý organismus velice nebezpečné. Obzvlášť, když se jejich míra přežene. Své o tom ví v Nemocnici AGEL Přerov, kde hned z kraje prázdnin hospitalizovali děvče, které se opilo na ochutnávce gulášů i chlapce zapíjejícího konec fotbalové sezony. Ukončil ji opilý do bezvědomí.

Celý článek


S žabkami i balerínami šlapeme vedle, ortopedové Nemocnice AGEL Prostějov doporučují kvalitní sandály

28.7.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Jsou pohodlným, módním a nezbytným letním doplňkem. Řeč je o žabkách, vietnamkách, plážovkách či ťapkách, tedy obuvi charakteristické páskem ve tvaru písmene Y, který při nazutí obepíná nohu. Nasazením oblíbené letní obuvi ovšem v očích ortopedů „šlapeme vedle“. Odborníci Nemocnice AGEL Prostějov varují, že časté a celodenní nošení žabek může přinést problémy nejen našim chodidlům, ale pro celý pohybový aparát.

Celý článek


Parkování u Nemocnic AGEL v Přerově a Prostějově je modernější a rychlejší díky novému systému

21.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Pro pacienty či jejich doprovod, kteří do přerovské a prostějovské nemocnice přijíždějí autem, je nyní parkování zase o něco přívětivější. Díky novému modernímu systému, který například umí číst SPZ vozidel, je snadnější a rychlejší jak odstavení i výjezd auta. Nově lze parkové hradit platební kartou.

Celý článek


Paliativní ambulance Nemocnice AGEL Prostějov ulehčuje vážně nemocným lidem podzim života

16.7.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Důstojně a dle svých přání mohou prožít závěr života pacienti v terminálním stádiu nemoci a ti, kteří chtějí dožít v rodinném kruhu v klidu domova. Oporu pacientům i jejich rodinám poskytuje paliativní ambulance na oddělení hemodialýzy v Nemocnici AGEL Prostějov. Jejím hlavním cílem je plán péče, zaléčení symptomů a v neposlední řadě porozumění nemoci jak pacientem, tak i jeho rodinou. Služba má za sebou první rok fungování a zájem o ni dokládá péče o desítky pacientů.

Celý článek


Lékaři Nemocnice AGEL Přerov operují s novými kostními vrtačkami

15.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Vyšší komfort pro pacienty i personál přerovské nemocnice přinese použití deseti nových kostních vrtaček. Osm nových vrtaček bylo zakoupeno pro ortopedické oddělení a dvě pro chirurgické oddělení. Hodnota nových přístrojů, které zkrátí průběh operací, je téměř tři milióny korun.

Celý článek


Porodnice ve Šternberku měla velmi plodný půlrok. Na svět zde přišlo přes 500 dětí

9.7.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 490 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 538 novorozenců. U několika z nich se porodní váha blížila k pěti kilogramům.

Celý článek


Nejvíce dětí přišlo na svět v prostějovské porodnici v lednu. Zdravotníci museli pracovat v oddělených týmech

8.7.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 396 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 441 novorozenců. Náročné období koronaviru porodnice úspěšně zvládla efektivní reorganizací do pracovních týmů.

Celý článek


Přerovská nemocnice měla více novorozenců než porodů. Důvod? Troje dvojčata v prvním pololetí

3.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Přerov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 402 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 438 novorozenců.

Celý článek


Nemocnice Přerov veřejnosti připomene, jak si správně mýt ruce

12.6.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Správná hygiena rukou je v posledních měsících často skloňované téma, o kterém lze slyšet každý den. Na středu 17. června proto Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, připravila osvětovou kampaň Zachraňte životy, mějte čisté ruce. Nahrazuje tak tradičně v květnu konanou akci k příležitosti Světového dne hygieny rukou, kterou nebylo možné v důsledku koronovirové pandemie v tradičním květnovém termínu uspořádat.

Celý článek


Lékař pro děti a dorost bude ordinovat v nové ambulanci přímo v Nemocnici Šternberk. Výsledky vyšetření se lékař dozví hned

28.5.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL, od 1. června rozšíří nabídku svých služeb o ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost. Ordinace bude spolupracovat s navazujícími obory přímo v nemocnici, čímž se výsledky testů a celé řady dalších vyšetření klientů zkrátí na minimum. Již nyní se mohou přihlásit zájemci o registraci do nově vznikající ambulance.

Celý článek


Předporodní kurzy Nemocnice Přerov po pauze opět ženy připraví na příchod miminka

26.5.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Budoucí maminky budou moci od 2. června znovu zavítat do porodnice Nemocnice Přerov a společně s odborníky každé úterý odpoledne probrat témata spojená s těhotenstvím, porodem i péčí o dítě a rodinu. Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, po tříměsíční koronavirové pauze opět rozjíždí oblíbené předporodní kurzy. Ty budou muset být i nadále přizpůsobeny současným protiepidemickým opatřením.

Celý článek


Nové vířivé vany zkvalitní vodoléčbu v Nemocnici Přerov

21.5.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Vířivé lázně, perličkovou koupel i hydromasáž dopřeje svým pacientům díky třem novým vanám oddělení rehabilitace Nemocnice Přerov, kterou spravuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Vířivá vana na ruce, na dolní končetiny a celotělová vířivá vana za 600 tisíc korun nahradí technicky již nevyhovující vybavení. Každá vana denně odbaví 10 pacientů, kterým vodoléčba zlepšuje prokrvení, snižuje svalové napětí i bolest a působí také proti otokům.

Celý článek


Měsíc lásky přináší v porodnici Nemocnice Šternberk babyboom

13.5.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Babyboom od počátku roku zažívá Nemocnice Šternberk, která je součástí skupiny AGEL. Zatímco loni zde v první polovině května přišlo na svět 29 dětí, letos už je v tomto symbolickém měsíci lásky číslo dvojnásobné. Na konci roku tak tým gynekologicko-porodnického oddělení s radostí očekává, že počet narozených dětí daleko předčí loňských 1008 novorozenců.

Celý článek


Mladý lékař z Ukrajiny v době epidemie domů nezamířil. Přihlásil se v Nemocnici Přerov do COVID týmu

27.4.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Součástí týmu, který stojí v přerovské nemocnici v první linii v boji s koronavirem, je také mladý lékař Taras Zakharchuk z Ukrajiny. Nejbližší rodina v domovině má strach o jeho zdraví, nicméně práci v COVID týmu Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, bere absolvent západoukrajinské Bukovinské státní lékařské univerzity jako povinnost. „Je úplně jedno, odkud doktor pochází. Jestli z Ukrajiny, z Ruska nebo ze Slovenska. Všichni teď táhneme za jeden provaz,“ říká.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


ZRUŠENO - 12. března zdravotníci prověří zájemcům ledviny

11.2.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Nemocnice Šternberk, která zve ve čtvrtek 12. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci s názvem Den ledvin, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent Čechů, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Nemocnice Šternberk má nový vjezd pro veřejnost a 50 parkovacích míst pro své pacienty a jejich návštěvy

14.1.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nový vjezd z ulice Poděbradova a padesát parkovacích míst využívají nově pacienti a návštěvy v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Současný vjezd do nemocnice z ulice Jívavská funguje omezeně kvůli začínající výstavbě pavilonu interních oborů. Díky novému vjezdu je přístup k nemocnici i parkování uvnitř areálu pohodlnější a snazší.

Celý článek


V loňském roce se v Nemocnici Šternberk rodili nejčastěji Jakubové, Elišky a Emy

7.1.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Tradiční česká jména nejčastěji volili rodiče pro své čerstvě narozené děti v Nemocnici Šternberk. Mezi celkem 1008 miminky, která v roce 2019 ve šternberské porodnici přišla na svět, bylo nejvíce Elišek, Emiček, Jakubů, Janů a Tomášů.

Celý článek


Rušný Silvestr v Nemocnici Šternberk

3.1.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Poměrně rušný Silvestr zažili zdravotníci v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Na akutní chirurgicko-traumatologické ambulanci ošetřili 43 pacientů, dalších 47 na ambulanci interní a dětské.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


10 let s AGELEM

26.5.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích. Desetileté výročí jsme společně oslavili 17. 6. 2017 v areálu Nemocnice Prostějov. Více napoví přiložený program k proběhlé akci a krátká fotogalerie. Děkujeme za Vaši návštěvu a přízeň!

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční rozšířilo akreditaci

17.10.2012 / OLM (cs)

Úsek patologie Oddělení laboratorní medicíny společnosti Středomoravská nemocniční v Přerově získal v těchto dnech další akreditaci, a to podle mezinárodní normy 15189:2007. Oddělení laboratorní medicíny se tak stalo jedním z mála pracovišť v České republice a jediným v Olomouckém kraji, které má akreditovánu většinu laboratorních odborností.

Celý článek