Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Aktuality a média

Obsah keramické nádoby staré 3 000 let byl odhalen prostřednictvím CT Nemocnice AGEL v Přerově

17.7.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 17. července 2024: Výstava Detektory v archeologii na Přerovsku v Muzeu Komenského v Přerově představuje zajímavé archeologické nálezy z různých časových období. Jedinečným exponátem výstavy je také depot bronzových předmětů starý 3000 let, který byl v roce 2020 objeven Tomášem Melichem ve Staré Vsi. Tento nález z pozdní doby bronzové mohl díky spolupráci s Nemocnicí AGEL Přerov projít v rámci přípravy výstavy skenováním na počítačové tomografii. Vyšetření nálezu trvalo asi půl hodiny a splnilo svůj účel.

Celý článek


Modernizace hemodialyzačního oddělení v Nemocnici AGEL Prostějov zvýšila efektivitu a šetří životní prostředí

17.7.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 16. července 2024: Hemodialyzační oddělení Nemocnice AGEL Prostějov se během druhého čtvrtletí roku 2024 dočkalo významné modernizace, během níž byla provedena výměna úpravny vody a instalace nového plně automatického systému pro přípravu a distribuci kyselých koncentrátů nezbytných pro hemodialyzační procedury.

Celý článek


Profesionální péče i po propuštění z porodnice. Porodní asistentky z Nemocnice AGEL Přerov navštěvují klientky i doma

15.7.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 15. července 2024: Mít doma malé miminko je práce na plný úvazek. Na každou novopečenou maminku je toho občas příliš a potřebuje se poradit nejen ohledně zdravotního stavu. Proto Nemocnice AGEL Přerov nově poskytuje maminkám návštěvní službu porodní asistentkou. Porodní asistentka přijede k ženě domů, v pohodlí domova zkontroluje zdravotní stav matky a miminka. Pomůže a poradí s péčí, kojením, poskytne také psychickou podporu, když s ženou probere pocity a potřeby v období celého šestinedělí.

Celý článek


V první pololetí se v přerovské porodnici narodilo 295 dětí

3.7.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 3. července 2024: V první polovině roku 2024 se v Nemocnici AGEL Přerov narodilo 295 dětí. Eliška, Viktorka, Jakub a Dominik. To jsou jména, která se tento půlrok těšila největší popularitě. Zdravotníci přivedli na svět i jedna dvojčátka. Holčiček se narodilo jen o jednu méně než chlapečků.

Celý článek


Netradiční jména v prostějovské porodnici: Luciano, Marlen, Timotej

3.7.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 3. července 2024: Luciano, Marlen, Timotej. I takto se jmenují miminka, která se letos narodila v Nemocnici AGEL Prostějov. Celkem za první půlrok 2024 v prostějovské porodnici přišlo na svět 280 dětí, v jednom případě to byla dvojčátka.

Celý článek


Nová psychologická ambulance v Nemocnici AGEL Prostějov přijímá klienty

3.7.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 28. června 2024: Nemocnice AGEL Prostějov otevřela novou psychologickou ambulanci, která nabízí široké spektrum služeb, jako je pravidelná individuální psychoterapie, krizová intervence a psychodiagnostika dospělých.

Celý článek


Studenti Gymnázia Jakuba Škody si nechávají „pouštět žilou“ na transfuzním oddělení Nemocnice AGEL v Přerově

26.6.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 26. června 2024: Hledá se maskot projektu Nechávám si pouštět žilou!, který se zrodí výsledkem spolupráce Gymnázia Jakuba Škody a Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov za podpory města Přerov. Cílem projektu bylo zvýšit počet prvodárců a rozšířit základnu pravidelných dárců krve. Žáci gymnázia proto vytvořili v rámci hodin výtvarné výchovy své maskoty transfuzního oddělení, které si veřejnost může prohlédnout na výstavě v OC Galerie v Přerově i po dobu letních prázdnin. Na konci srpna se návrhy přesunou na transfuzní oddělení, kde se od září do prosince vybere hlasováním vítězný maskot.

Celý článek


Nová magnetická rezonance se v Nemocnici AGEL Šternberk osvědčila. Loni bylo vyšetřeno přes 2 000 pacientů

21.6.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 21. června 2024: Vyšetření magnetickou rezonancí je už přes rok přístupnější pacientům ze severovýchodní části Olomouckého kraje. Stavební úpravy a investice do vybavení a přístrojových technologií si ve Šternberku vyžádaly téměř 60 milionů korun. Primářka radiodiagnostického oddělení z Nemocnice AGEL Šternberk MUDr. Jindřiška Judasová po roce zhodnotila přínos nového pracoviště magnetické rezonance, které bylo vybudováno ve spolupráci a za finanční podpory Olomouckého kraje.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov a Nemocnice AGEL Šternberk nově rozšířily spektrum nabízených služeb o Call centrum

14.6.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Přerov, Šternberk, 13. června 2024: Call centra v obou nemocnicích nově zahájila provoz v květnu. Cílem rozšíření nabídky poskytovaných služeb prostřednictvím call center je snížení administrativní zátěže zdravotnických pracovníků na jednotlivých ambulancích a zvýšení kvality poskytované péče. Provozní doba nově vzniklých center je v Nemocnici AGEL Šternberk od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:30 hodin. V Přerově pak od 7:00 do 11:30 a od 12:00 do 15:30 hodin.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných v Prostějově slaví 50 let

7.6.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 5. června 2024: Nemocnice AGEL Prostějov slaví. Zdejší Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) si v červnu připomíná půl století od svého založení. Výročí chce oslavit také s širokou veřejností, pro kterou připravila při této příležitosti 19. června Den otevřených dveří. Zájemci se budou moci seznámit s bohatou historií oddělení, ale také si mohou projít její prostory, jednotlivá oddělení a seznámit se s ošetřujícím personálem.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zavádí novinku v rehabilitaci. Terapie virtuální realitou pomocí 3D brýlí pomůže lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnózu

18.4.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 17. 4. 2024: Terapie virtuální realitou je novinkou, kterou před časem začala skupina AGEL testovat v sedmi ze svých zdravotnických zařízení. Pomáhá lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnózu. Jedním ze zařízení, kde tuto metodu hojně využívají, je i rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Přerov otevře své dveře všem budoucím rodičům

18.4.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 15. 4. 2024: Prohlídka prostor porodnice, seznámení se s porodními asistentkami, dostat základní informace ohledně porodu, ale také možnost se na cokoli zeptat – tuto nabídku má pro všechny budoucí rodiče Nemocnice AGEL Přerov. U příležitosti Dne otevřených dveří bude také k dispozici vytvoření 3D fotografie děťátka zdarma. Akce proběhne v úterý 24. dubna od 13 do 17 hodin a vstup na ni je bezplatný.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov opět otevírá své dveře budoucím rodičům

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 5. 4. 2024: Při jarním Dni otevřených dveří si budou moci zájemci prohlédnout prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, zjistit základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat. Akce proběhne v úterý 9. dubna od 14 do 17 hodin a vstup na ni je bezplatný.

Celý článek


Nemocnice Prostějov bezplatně prověří zájemcům riziko zeleného zákalu

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 5. 4. 2024: Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 10. dubna od 10 do 14 hodin na Očním oddělení Nemocnice Prostějov. Návštěvníci budou moci nahlédnout i na oddělení a zkonzultovat své oční zdravotní problémy.

Celý článek


Gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov kontinuálně zavádí do praxe nové metody. Nově chce získat prestižní statut

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 4. 4. 2024: Nové endoskopické metody, ale i rozvoj specializované farmakoterapie. Gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov každoročně zavádí nové metody, a také aspiruje i na statut terciárního centra s puncem nejvyšší kvality s cílem zařazení mezi takzvaná Centra digestivní endoskopie.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zve zájemce na bezplatná vyšetření v rámci Světového dne ledvin

12.3.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 12. 3. 2024: Zájemci ze Šternberska a okolí mohou ve čtvrtek 14. března bez objednání navštívit nefrologickou ambulanci v Nemocnici AGEL Šternberk a absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení hladiny cukru v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. Onemocnění ledvin nebolí, a proto řada pacientů často přichází k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Dětské oddělení šternberské nemocnice plánuje restrukturalizaci. Zdejší porodnice bude nákladně modernizována

7.3.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 5. 3. 2024: Nový interní pavilon za více než 260 milionů korun, špičkové pracoviště magnetické rezonance, díky kterému se tisícům pacientů zkrátily čekací doby na vyšetření nebo nové ortopedické oddělení. Pacientům se dostává ambulantní péče rozšířená v oblastech onkologie, plicního lékařství, paliativy a dalších oborů. Nová koncepce rozvoje počítá se zavedením jednodenní chirurgie, novinek v rehabilitaci a nejblíže s modernizací porodnice a novorozeneckého oddělení.

Celý článek


Chirurgická JIP v Nemocnici AGEL Přerov se díky spolupráci s Olomouckých krajem po 21 letech dočkala kompletní rekonstrukce za 4 miliony korun

6.3.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 6. 3. 2024: Chirurgická JIP Nemocnice AGEL Přerov dokončila svou kompletní rekonstrukci. K dispozici nyní zdravotníci mají nejen nové přístroje a další moderní vybavení, ale i nové stavební dispozice.

Celý článek


Miminka v porodnicích AGEL přicházejí na svět každý den. Na poslední přestupný rok 2020 se jich ve Vítkovicích, Šternberku, Prostějově a Přerově narodilo sedm

1.3.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Ostrava, 28. 2. 2024: Narozeniny jednou za čtyři roky a neobvyklé datum narození v občanském průkaze. Přestupný rok však v porodnicích skupiny AGEL není zdaleka tak výjimečným, jak by se mohlo zdát, jak plyne ze statistik porodnic. Datum ale mezi maminkami oblíbené příliš není.

Celý článek


Miminka v porodnicích AGEL přicházejí na svět každý den. Na poslední přestupný rok 2020 se jich ve Vítkovicích, Šternberku, Prostějově a Přerově narodilo sedm

1.3.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Ostrava, 28. 2. 2024: Narozeniny jednou za čtyři roky a neobvyklé datum narození v občanském průkaze. Přestupný rok však v porodnicích skupiny AGEL není zdaleka tak výjimečným, jak by se mohlo zdát, jak plyne ze statistik porodnic. Datum ale mezi maminkami oblíbené příliš není.

Celý článek


Zdravotnická síť AGEL testuje novinku v rehabilitaci. Terapie virtuální realitou pomůže lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnozu. První pacienti již absolvují rehabilitace se speciálními brýlemi

6.2.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Ostrava, 5. 2. 2024: Virtuální realita už dávno neslouží jen pro zábavu při hraní počítačových her, mění také zásadně způsob, jak je možné zlepšit zdraví lidí, kteří doposud byli odkázáni na klasické rehabilitační procedury.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Šternberk se vloni narodilo 1036 dětí. Nejvíce jich přišlo na svět v srpnu

4.1.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 4. 1. 2024: Chlapců více než děvčat, ale i devět miminek narozených v jeden den – tolik říká statistika šternberské porodnice za uplynulý rok.

Celý článek


Vánoční přípravy v Nemocnici AGEL Šternberk

15.12.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

V Nemocnici AGEL Šternberk se snaží hospitalizaci během svátků zpříjemnit pacientům i jejich blízkým. Na oddělení LDN v Nemocnici AGEL Šternberk se proto pacientům a jejich rodinám snaží vyjít v maximální míře vstříc a nabídnout jim více než jen léčbu - a to zejména během svátků.

Celý článek


MOVEMBER v síti laboratoří AGELLAB

7.11.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Jako každý rok, i letos, se síť laboratoří AGELLAB v listopadu 2023 připojí k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace nad 45 let věku navštívit vybrané odběrové místo sítě AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření PSA.

Celý článek


I maminky, které mají porodit své děťátko koncem pánevním, mohou v Nemocnici AGEL Šternberk rodit přirozeně. Jejich zájem o spontánní porody roste.

13.10.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Porod koncem pánevním může být pro řadu budoucích maminek důvodem k obavám, kvůli kterým raději chtějí přivést miminko na svět císařským řezem. V porodnici Nemocnice AGEL Šternberk ale roste počet rodiček, které se zajímají a poté i úspěšně přivedou na svět miminko spontánně. Podle statistik se v děloze miminko před porodem neotočí hlavičkou dolů asi ve 4 % těhotenství.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zavádí nový parkovací systém. Ve zkušebním provozu pojede od 18. září 2023

14.9.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 13. září 2023: Zná to každý pacient, který se potřebuje dopravit na vyšetření autem – často je třeba vyrazit s větším předstihem právě proto, že není úplně snadné v areálu nemocnice zaparkovat. To se v Nemocnici AGEL Šternberk brzy změní. Nový parkovací systém je zapotřebí především pro hladký průjezd areálu záchranným složkám. Investorem vjezdového systému je Olomoucký kraj.

Celý článek


V minulosti léčili v Nemocnici AGEL Šternberk s poruchou příjmu potravy jednu dívku ročně. Po covidové pandemii se počet léčených zčtyřnásobil. Léčba je dlouhodobá a úspěšná z 50-70%

30.8.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 28. srpna 2023: Nedostatek psychiatrických pracovišť pro děti nutí rodiče dětí s poruchami příjmu potravy ve špatném zdravotním stavu hospitalizovat v nemocnicích. Zatímco v minulosti na dětském oddělení Nemocnice AGEL Šternberk léčili ročně jednu dívku s poruchami příjmu potravy – anorexií, po covidu jejich počet narostl na 3 až 4 ročně. Jde převážně o mladé dívky ve věku 13 až 17 let. Zdejší dětské oddělení je proto „přechodnou stanicí“, než se uvolní místo na psychiatrii.

Celý článek


Zaměstnanci AGEL Středomoravské nemocniční si domů odnesou vánočního kapra

15.12.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Vánoční dárek v podobě kapra daruje již třetím rokem svým zaměstnancům AGEL Středomoravská nemocniční, která provozuje nemocnice v Prostějově, Šternberku a Přerově. Letos nabídky využije na 2350 zaměstnanců z řad zdravotnických i nezdravotnických profesí, kteří si domů odnesou kapra z Tovačova.

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


Rozsvícené srdce v prostějovské nemocnici jako symbol konce pandemie. Jsem hrdý na naše zaměstnance, říká MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční

8.3.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Tento týden jsou to přesně dva roky, kdy Nemocnice AGEL Prostějov přijala prvního pacienta s onemocněním covid-19. Od té doby se zdravotníci napříč nemocnicemi v Prostějově, Přerově a Šternberku starali až do dnešního dne o více než 4 000 covid+ nemocných. Před pár dny vzbudilo právě v prostějovské nemocnici, i v jejím okolí, velký rozruch rozsvícené gigantické srdce na jedné z nemocničních budov. Nejen o něm se v bilančním rozhovoru rozpovídal MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

11.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční prošly v době koronavirové epidemie náročnou kontrolou auditorů

23.4.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Prostějov/Praha, 23. dubna 2021: Prestižní certifikát o reakreditaci tří nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční si dnes z rukou ředitele Spojené akreditační komise České republiky MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzali zástupci vedení skupiny AGEL. Vůbec poprvé v historii probíhal náročný audit v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku zároveň, a to v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční pomohou pacientům při sčítání lidu

26.3.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také zdravotnická zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. Tři zaměstnankyně byly proškoleny Českým statistickým úřadem na sčítací komisařky, aby pomohly splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům v nemocnici v Prostějově, Přerově a ve Šternberku.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


10 let s AGELEM

26.5.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích. Desetileté výročí jsme společně oslavili 17. 6. 2017 v areálu Nemocnice Prostějov. Více napoví přiložený program k proběhlé akci a krátká fotogalerie. Děkujeme za Vaši návštěvu a přízeň!

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční rozšířilo akreditaci

17.10.2012 / OLM (cs)

Úsek patologie Oddělení laboratorní medicíny společnosti Středomoravská nemocniční v Přerově získal v těchto dnech další akreditaci, a to podle mezinárodní normy 15189:2007. Oddělení laboratorní medicíny se tak stalo jedním z mála pracovišť v České republice a jediným v Olomouckém kraji, které má akreditovánu většinu laboratorních odborností.

Celý článek


Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: