Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Aktuality a média

Nemocnice AGEL Šternberk bude mít špičkové pracoviště magnetické rezonance. Realizace investice za desítky milionů korun je v plném proudu

19.1.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V areálu Nemocnice AGEL Šternberk probíhá výstavba nového pracoviště magnetické rezonance. Rekonstrukce pavilonu H přinese nejen zkvalitnění služeb pacientům, ale také nové prostory. Nemocnice investovala do svého vybavení už v loňském roce, kdy pořídila nové přístroje za více než 21 milionů korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk má nové přístroje za více než 21 milionů korun

11.1.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nové moderní CT, skiagrafický přístroj i mobilní rentgen pořídila do své výbavy Nemocnice AGEL Šternberk, a to s cílem nabídnout svým pacientům co nejmodernější diagnostické možnosti. Revoluční CT v hodnotě téměř 13 milionů korun bylo přitom vůbec prvním přístrojem této úrovně, které bylo v Česku instalováno.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Šternberk se loni narodilo 1195 dětí, což je o 102 více, než v roce 2020

7.1.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Celkem 1195 dětí se v roce 2021 narodilo v Nemocnici AGEL Šternberk. Mezi novorozenci bylo 603 chlapců a 592 děvčátek, z toho hned 8 párů dvojčat. V deseti případech přitom zdravotníci pomáhali také u porodu COVID-pozitivních maminek. První letošní miminko pak přišlo na svět na Nový rok v 10 hodin a 19 minut.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov se loni narodilo 816 dětí

5.1.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Celkem 816 dětí se v roce 2021 narodilo v Nemocnici AGEL Přerov. Mezi novorozenci bylo 381 chlapců a 435 děvčátek, z toho hned čtyři páry dvojčat. V devíti případech přitom zdravotníci pomáhali u porodu covid pozitivních maminek, které všechny porodily bez komplikací. První letošní miminko pak přišlo na svět 2. ledna v 1:22 hodin, kdy se narodil malý Dominik.

Celý článek


V Prostějově se za uplynulý rok narodilo 740 dětí, rodily zde i covid pozitivní maminky

5.1.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Eliška, Julie, Viktorie, Jakub, Dominik či Štěpán. To jsou nejčastější jména některých ze 740 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici AGEL Prostějov. Hned pětkrát přitom zdravotníci pomáhali na svět dvojčatům. Roku 2021 v celkovém součtu kralovaly holčičky, prvním dítětem roku 2022 byl ale chlapec.

Celý článek


K operacím kloubů poslouží v Nemocnici AGEL Prostějov nová artroskopická věž

29.12.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Kvalitnější zobrazení, přesnější operativa i modernější nástroje – to je jen část předností, jimiž disponuje nová artroskopická věž, kterou mají nově k dispozici zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov. Investice přišla nemocnici na téměř 2 miliony korun a sloužit bude všem pacientům ortopedicko-traumatologického oddělení.

Celý článek


Nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Šternberk radí, jak „mlsat“ zdravě nejen v období Vánoc

22.12.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Když se řeknou Vánoce, všichni si zajisté představíme chladné počasí, čas strávený s rodinou a hlavně hromadu dobrého jídla a pití, které nám ne vždy dělá dobře. I v období Vánoc je však možné jíst kvalitně bez neblahého vlivu na naše zdraví. Nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Šternberk radí, jak správně mlsat i během Vánoc nebo jak se připravit na silvestrovskou hostinu.

Celý článek


Pacienty s covidem i po covidu léčí v Nemocnici AGEL Prostějov moderní laserovou terapií

13.12.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Pacienti, kteří prodělali covidový zápal plic a stále se potýkají s jeho následky, mohou v Nemocnici AGEL Prostějov využít pokrokovou léčbu pomocí laserové terapie. Unikátní moderní léčba dokáže transformovat zjizvenou plicní tkáň zpět na funkční a elastickou, a to navíc bezbolestně a neinvazivně. Značné úspěchy přitom nyní zaznamenávají zdravotníci i při léčbě pacientů s aktuálně probíhajícími akutními covidovými záněty, a to i v těžkých stavech.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov pečuje o více než 80 pacientů s koronavirem a potřebuje pomoc zdravotníků z okolí

26.11.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějovská nemocnice patří v současné době z pohledu péče o covidové pacienty mezi nejvytíženější v zemi. V současné době se zde zdravotníci starají o 82 nemocných, a to v době, kdy jsou čísla nakažených v České republice rekordní a stále stoupají. Lze tak očekávat, že nápor nemocných bude v dalších dnech a týdnech sílit. Vedení prostějovské nemocnice se proto obrací na ambulantní zdravotníky s výzvou, zda mohou svým již dnes maximálně vytíženým kolegům v nemocnici pomoci. Nemocnice zároveň žádá občany, aby do prostějovské nemocnice chodili jen v nejnutnějších případech a pokud je to jen trochu možné, aby cestu v těchto dnech odložili.

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

11.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk má za sebou 1000 porodů

27.10.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

V úterý 26. října v 6:16 vykouklo na svět v porodnici šternberské nemocnice letošní 1006 miminko. Jednalo se o letošní tisící porod. Maminka rodila podruhé a porod byl velmi rychlý.

Celý článek


Nové parkoviště v Nemocnici AGEL Přerov již plně slouží pacientům

20.10.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Stovku nových parkovacích míst mají k dispozici pacienti a návštěvníci Nemocnice AGEL v Přerově. Stavba, která nakonec kvůli archeologickým nálezům trvala více než rok, je již plně dokončena a umožňuje příchozím po letech konečně snazší parkování při využívání nemocničních služeb. Cena parkovného se přitom pro zájemce nijak nemění.

Celý článek


Zrak pacientů prověřuje v Nemocnici AGEL Prostějov nový ultrazvuk i laser

15.10.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Dvojice nových ultrazvuků v hodnotě přes milion korun již slouží pacientům očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Lidé s obtížemi zraku se tak mohou těšit z rychlejší i přesnější diagnostiky, a navíc také z nových zákroků, které doposud nemocnice nenabízela.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Prostějov jsou na pacienty s koronavirem připraveni

7.10.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nové rozvody kyslíku přímo na pokoje pacientů, obnova přístrojové techniky pro umělou plicní ventilaci i plán restrukturalizace personálu – to je jen část opatření, která v uplynulých týdnech zavedla Nemocnice AGEL Prostějov s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s koronavirem. Aktuálně je tak nemocnice připravena nejen zvládnout případný příliv pacientů, ale zároveň jim nabídnout nejlepší možnou péči a řešení jejich obtíží

Celý článek


Otevření nové ambulance praktického lékaře pro děti a dorost si pacienti pochvalují, říká primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk, které prošlo v posledních letech výraznou modernizací

2.10.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Dětské oddělení šternberské nemocnice zajišťuje komplexní léčebnou a diagnostickou péči dětem od narození do 19 let věku. Základem je lůžkové dětské oddělení spolu s oddělením intenzivní péče nižšího typu, dále pak samostatné novorozenecké oddělení a ambulantní část včetně odborných poraden. Na novorozeneckém oddělení pečují o více než tisícovku ročně narozených dětí. Všichni zaměstnanci dětského oddělení se snaží pro děti vytvořit co nejpříjemnější prostředí. O tom, jak to na dětském oddělení chodí a jak velká byla modernizace celého oddělení, se rozpovídal primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk MUDr. Štěpán Malec.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zve nastávající maminky na Den otevřených dveří porodnice

14.9.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Prohlédnout si prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, zjistit základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat, mohou nastávající maminky v Nemocnici AGEL Šternberk už v pátek 17. září. Nemocnice pořádá pro těhotné ženy a jejich doprovod Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, a to od 10 do 16 hodin.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov aplikovali ve velkokapacitním očkovacím centru přes 70 000 vakcín

31.8.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Velkokapacitní očkovací centrum v prostějovském Společenském domě po pěti a půl měsících končí, zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov v něm od půlky března do konce srpna aplikovali přes 70 tisíc vakcín proti onemocnění covid-19. Bezproblémový provoz se podařilo zajišťovat po celou dobu díky nasazení osmi desítek pracovníků nejrůznějších profesí.

Celý článek


50 000 podaných vakcín! Očkování v Klubu Teplo splnilo svůj účel a nyní se vrací do Nemocnice AGEL Přerov

27.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Provoz velkokapacitního očkovacího centra v přerovském Klubu Teplo končí po pěti měsících, během kterých v něm zdravotníci z Nemocnice AGEL Přerov aplikovali 50 tisíc vakcín proti onemocnění covid-19. V nejhektičtějších dnech se v objektu na Horním náměstí podařilo obsloužit až 100 lidí za hodinu. Nyní se očkování vrací do areálu přerovské nemocnice.

Celý článek


Distanční výuka viditelně zhoršila zrak u dětí. Displeje telefonů a tabletů zrak jednostranně zatěžují

24.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Dlouhodobé sledování počítačového monitoru, navíc s neostrým obrazem během distanční výuky, společně s celkovým navýšením času tráveného doma u obrazovek televizí i mobilů se již výrazně projevuje na dětském zraku. Zdravotníci v Nemocnice AGEL v Přerově evidují dvacetiprocentní nárůst počtu dětských pacientů s očními obtížemi ve srovnání s rokem předchozím. Mezi ty nejčastější patří pálení či zarudnutí očí, špatné zaostřování, bolesti hlavy či záněty očí.

Celý článek


Ženy odkládaly prevenci, Nemocnice AGEL Prostějov registruje vyšší záchyt karcinomů. Specialisté zvou na mamografické vyšetření, které provádí na novém přístroji za 11 milionů korun

16.8.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nový moderní mamograf v hodnotě 11 milionů korun nově slouží v Nemocnici AGEL Prostějov všem ženám z Prostějovska i Olomoucka. Přístroj vyniká nízkými dávkami rentgenového záření, skvělou kvalitou obrazu i vysokým komfortem. Využít jej mohou všechny zájemkyně o preventivní vyšetření prsu, a to zejména nyní, kdy řada žen z důvodu pandemie koronaviru preventivní vyšetření odkládala.

Celý článek


Proč je nyní krve tak málo? Nemocnice dohání odložené operace, je více úrazů a z dárcovství krve vyřadí na měsíc i obyčejná cesta letadlem

13.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Mimořádná poptávka panuje v posledních týdnech po dárcích krve, neboť její zásoby se zdaleka nepřibližují těm v předchozích letech. Své o tom ví specialisté z Nemocnice AGEL Přerov, kde ruch na operačních sálech neutichl ani během prázdnin. Lékaři dohánějí odložené plánované operace, spotřebu vzácné tekutiny navyšují i časté letní úrazy a nehody, které se nevyhýbají ani samotným dárcům. V jeden den se v červnu odhlásili z plánované návštěvy hematologicko-transfuzního oddělení přerovské nemocnice z důvodu zranění dokonce čtyři dárci.

Celý článek


Centrální operační sály Nemocnice AGEL Prostějov dostaly nový kabát za 9 milionů korun

12.8.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Zbrusu novým moderním nábytkem i vybavením se nově mohou pyšnit centrální operační sály a centrální sterilizace prostějovské nemocnice. Za více než 9 milionů korun nemocnice pořídila nejen nové vestavné skříně, skladové regály, či odkládací stolky, ale také speciální nábytek pro setování nástrojů a či skladování zdravotnických pomůcek. Obnovy se přitom dočkala celá desítka prostor na operačních sálech, kterými každoročně projde přes 5000 pacientů.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zažila opravdový babyboom. V červenci se zde narodilo nejvíce dětí za posledních 20 let

9.8.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Zdravotníci šternberské porodnice během léta moc neodpočívají. V červenci se zde totiž narodilo celkem 131 dětí, což je nejvíce za posledních 20 let.

Celý článek


V nemocnici, nebo v pohodlí domova? Nemocnice AGEL Šternberk umožnila pacientovi domácí dialýzu

6.8.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Hemodialyzační oddělení Nemocnice AGEL Šternberk zajišťuje nefrologickou péči o pacienty s onemocněním ledvin v rámci Šternberska, Uničovska, Litovelska a oblastí přilehlých k hranicím okolních okresů. Pacienti dojíždějí na hemodialyzační oddělení třikrát týdně a jedna procedura trvá 4 až 5 hodin. Nově nabídlo hemodialyzační oddělení šternberské nemocnice pacientovi domácí dialýzu.

Celý článek


Lékařka varuje: Těhotné ženy by měly být v létě na pozoru

2.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V letním teplém období je vždy vhodné přizpůsobit denní režim vyšším teplotám i působení slunce, což v případě těhotných žen platí dvojnásob. Právě pro těhotné ženy, a to zejména ve vyšším stádiu těhotenství, totiž horké léto i s ním spojené aktivity představují vyšší riziko.

Celý článek


U příležitosti Světového dne hepatitidy primář varuje: Nepodceňujte prevenci! Nemoc se projevuje často jen mírnými příznaky

28.7.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

28. červenec patří každoročně Světovému dni hepatitidy, který připadá na výročí narození amerického lékaře a vědce Barucha Samuela Blumberga, jehož objevy vedly k objasnění a poznání viru hepatitidy B. Velká část nemocných, kteří se dostanou na infekční oddělení přitom o svém onemocnění ani neví a drtivá většina jej odhalí až v pokročilém stádiu onemocnění. V Nemocnici AGEL Prostějov těmto pacientům lékaři pomáhají s maximální úspěšností.

Celý článek


Lékařka infekční ambulance radí, nepodceňovat prevenci při cestách do zahraničí

21.7.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Cestovatelská sezona je v plném proudu a řada z nás vyrazí na cesty za dobrodružstvím. Lékařka ambulance pro infekční choroby Nemocnice AGEL Přerov MUDr. Danuše Panovcová radí, nepodceňovat prevenci a dobře se na cesty připravit.

Celý článek


Během plodného půlroku přišlo na svět v prostějovské nemocnici 
376 dětí. Mezi nejmladší a nejstarší rodičkou byl věkový rozdíl téměř 30 let

8.7.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

V prvním pololetí letošního roku pomohli zdravotníci v Nemocnici AGEL Prostějov na svět celkem 376 dětem. Nejplodnějším měsícem byl únor, kdy se narodilo 75 dětí, naopak nejméně dětí  přišlo na svět v dubnu, kdy jich bylo 52. Nejvíce živo pak bylo na gynekologicko - porodnickém oddělení 12. února.

Celý článek


Rehabilitace přerovské nemocnice vrací formu pacientům po koronaviru

7.7.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov reaguje na aktuální situaci, kdy se řada lidí po prodělaném onemocnění covid-19 necítí zcela fit. Specialisté pomáhají těmto pacientům k návratu do původní kondice.

Celý článek


Během plodného půlroku se v nemocnici AGEL Šternberk narodilo 589 dětí. Pět maminek porodilo dvojčátka

2.7.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šest plodných měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. Od ledna do konce června pomohli zdravotníci na svět celkem 589 dětem. Nejplodnějším měsícem byl červen, naopak nejméně dětí přišlo na svět v únoru.

Celý článek


Při rehabilitacích pacienti využívají také virtuální realitu. Prostějovská nemocnice investovala do nových přístrojů přes 20 milionů korun

30.6.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Centrum léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Prostějov muselo v uplynulých měsících reagovat na aktuální vývoj koronavirové pandemie, přitom ale nemocnice pokračovala v rozšiřování léčebných metod o nové terapeutické přístroje a metody. Od loňského září se investice na pořízení nových přístrojů vyšplhaly k částce 23 milionů korun. Pacientům v rehabilitaci pomáhá efektivně také virtuální realita.

Celý článek


Šternberská porodnice má letos za sebou již 500 porodů

11.6.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

V porodnici šternberské nemocnice se tento týden uskutečnil porod s pořadovým číslem 500.

Celý článek


Chirurgicko-traumatologické oddělení Nemocnice AGEL Šternberk obnovuje plánovanou operativu a chystá novinky pro své pacienty

7.6.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nová posila chirurgicko-traumatologického oddělení, primář MUDr. Martin Novotný, MPH, chystá novinky a změny pro své pacienty. Se svým týmem zajišťuje zdravotní péči v oblasti traumatologie a ortopedie i v oblasti chirurgie se zaměřením na minimálně invazivní metody, především laparoskopické operativy.

Celý článek


Evropský den melanomu znovu připomene, proč je důležité sledovat svá znaménka

27.5.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

30. květen patří již dvě dekády Evropskému dni melanomu, který každoročně připomíná toto nebezpečné onemocnění kůže. Jen v Česku zemře každoročně na nejzhoubnější kožní nádor, melanom, na 300 osob. Včasná prevence přitom dokáže v drtivé většině případů vážným dopadům na zdraví člověka spolehlivě zabránit.

Celý článek


Hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice chystá Ručníkový den pro dárce krve a plazmy

24.5.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V přerovské nemocnici mají veselo. Neformální svátek Ručníkový den si připomínají zaměstnanci a dárci krve a krevní plazmy hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční prošly v době koronavirové epidemie náročnou kontrolou auditorů

23.4.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Prostějov/Praha, 23. dubna 2021: Prestižní certifikát o reakreditaci tří nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční si dnes z rukou ředitele Spojené akreditační komise České republiky MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzali zástupci vedení skupiny AGEL. Vůbec poprvé v historii probíhal náročný audit v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku zároveň, a to v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Přerovské očkovací centrum se z nemocnice přestěhovalo do klubu Teplo

7.4.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V nových prostorách najdou od středy 7. dubna zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 vakcinační centrum, které se z Nemocnice AGEL Přerov přestěhovalo do Klubu Teplo na Horním náměstí v centru Přerova. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce Nemocnice AGEL Přerov, Magistrátu města Přerov, společnosti Teplo Přerov a Olomouckého kraje.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční pomohou pacientům při sčítání lidu

26.3.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také zdravotnická zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. Tři zaměstnankyně byly proškoleny Českým statistickým úřadem na sčítací komisařky, aby pomohly splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům v nemocnici v Prostějově, Přerově a ve Šternberku.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov využívají dvě nové artroskopické věže

23.3.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Dvě nové artroskopické věže mají k dispozici lékaři Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Celková částka za pořízení nových přístrojů převýšila 4 miliony korun. Nové vybavení prošlo technologicky velkým posunem v oblasti zobrazení, krokem vpřed jsou také ve větší bezpečnosti pro pacienty.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


10 let s AGELEM

26.5.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích. Desetileté výročí jsme společně oslavili 17. 6. 2017 v areálu Nemocnice Prostějov. Více napoví přiložený program k proběhlé akci a krátká fotogalerie. Děkujeme za Vaši návštěvu a přízeň!

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční rozšířilo akreditaci

17.10.2012 / OLM (cs)

Úsek patologie Oddělení laboratorní medicíny společnosti Středomoravská nemocniční v Přerově získal v těchto dnech další akreditaci, a to podle mezinárodní normy 15189:2007. Oddělení laboratorní medicíny se tak stalo jedním z mála pracovišť v České republice a jediným v Olomouckém kraji, které má akreditovánu většinu laboratorních odborností.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Online formuláře: