Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Aktuality a média

Nemocnice AGEL Přerov oslavila 110 let. Jako první v bývalém Československu měla dialýzu a oddělení ARO

19.9.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 18. září 2023: Nejstarší dochovanou zmínku o sociální instituci, kterou můžeme považovat za prvního předchůdce zařízení nemocničního typu, máme na Přerovsku již z roku 1511, kdy Vilém z Pernštejna, majitel zdejšího panství, daroval městskému špitálu v Přerově "Horní louku", která patřila jeho dvoru ve Vinarech. V roce 1905 bylo rozhodnuto o výstavbě městské veřejné nemocnice za městem, a to již na místě dnešní nemocnice. Stavba byla ukončena v roce 1913, kdy byly odevzdány svému účelu pavilony pro choroby chirurgické, vnitřní, infekční, dětské a pavilon pitevní a dezinfekční. V době zpřístupnění měla nemocnice pouhé 3 lékaře.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zavádí nový parkovací systém. Ve zkušebním provozu pojede od 18. září 2023

14.9.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 13. září 2023: Zná to každý pacient, který se potřebuje dopravit na vyšetření autem – často je třeba vyrazit s větším předstihem právě proto, že není úplně snadné v areálu nemocnice zaparkovat. To se v Nemocnici AGEL Šternberk brzy změní. Nový parkovací systém je zapotřebí především pro hladký průjezd areálu záchranným složkám. Investorem vjezdového systému je Olomoucký kraj.

Celý článek


Hemodialyzační středisko v Nemocnici AGEL Přerov oslavuje své 40. výročí. Ročně provede na 11 000 dialýz, v péči má 70 pacientů

11.9.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 7. 9. 2023: Pořadníky na léčbu a pacienti, kteří se k péči dostávali až ve stadiu chronického selhání ledvin a s nedobrou prognózou. Pacient starší 50 let, diabetik, ani člověk s jiným vážným onemocněním se na tuto léčbu prakticky nedostal - takto vypadala péče o pacienty s nemocemi a selháním ledvin před 40 lety.

Celý článek


Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé

5.9.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Ostrava, Prostějov 4. 9. 2023: Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou. Během prázdnin těchto záchytů v laboratořích AGEL přibylo.

Celý článek


Hemodialyzační oddělení Nemocnice AGEL Prostějov poskytuje svým pacientům léčbu již 30 let. Za tu dobu pomohlo více než 1500 pacientů se selháním ledvin

5.9.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 30. srpna 2023: v září 2023 tomu bude již 30 let, co Nemocnice AGEL Prostějov uvedla do provozu své vlastní hemodialyzační oddělení. Hemodialyzační oddělení pečuje o pacienty z celé Moravy, ale přechodně již dialyzovalo i pacienty z Kanady, Itálie nebo Německa.

Celý článek


V minulosti léčili v Nemocnici AGEL Šternberk s poruchou příjmu potravy jednu dívku ročně. Po covidové pandemii se počet léčených zčtyřnásobil. Léčba je dlouhodobá a úspěšná z 50-70%

30.8.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 28. srpna 2023: Nedostatek psychiatrických pracovišť pro děti nutí rodiče dětí s poruchami příjmu potravy ve špatném zdravotním stavu hospitalizovat v nemocnicích. Zatímco v minulosti na dětském oddělení Nemocnice AGEL Šternberk léčili ročně jednu dívku s poruchami příjmu potravy – anorexií, po covidu jejich počet narostl na 3 až 4 ročně. Jde převážně o mladé dívky ve věku 13 až 17 let. Zdejší dětské oddělení je proto „přechodnou stanicí“, než se uvolní místo na psychiatrii.

Celý článek


Nemocnici AGEL Prostějov má nový parní sterilizátor. Špičkový přístroj za bezmála dva miliony korun usnadní práci v Laboratoři lékařské mikrobiologie

17.8.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 17. srpna 2023: Nemocnice AGEL Prostějov pokračuje modernizaci svého vybavení. Na oddělení laboratorní medicíny v Laboratoři lékařské mikrobiologie již funguje moderní parní sterilizátor od renomovaného výrobce Fedegari. Představuje efektivní změnu při tlakové sterilizaci a při sterilizaci proudící parou.

Celý článek


Mokré plavky i změna stravy – letní mykózy a plísně se netýkají pouze žen. Pro radu do Nemocnice AGEL Prostějov chodí i páry

11.8.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 11. srpna 2023: Koupání ve volné přírodě, celodenní pobyt u bazénu v jedněch plavkách, ale i nárazová změna stravy s přemírou cukru a alkoholu. S gynekologickými potížemi v podobě kvasinkových infekcí nebo zánětů močových cest se v létě na odborníky Nemocnice AGEL Prostějov obracejí hlavně ženy. Někdy je ale třeba přeléčit celý pár.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku přivítali v Nemocnici AGEL Přerov 292 novorozenců

24.7.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 21. července 2023: V průběhu prvního pololetí roku 2023 proběhlo v porodnici Nemocnice AGEL Přerov mnoho radostných okamžiků, kdy na svět přišlo celkem 292 miminek. I přes mírný pokles oproti loňskému roku, kdy se narodilo ve stejném období 358 dětí, zůstává přerovská porodnice nadále vyhledávaná a mezi maminkami oblíbená.

Celý článek


Fyzioterapeutka doporučuje: Ideální podporu nohám při sportu nabídnou vložky vytvořené na míru

17.7.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 14. července 2023: Každé chodidlo má svůj individuální tvar, který v kombinaci s ideální oporou a pohodlím v obuvi může zlepšovat i výkonnost. Pro sportovce napříč sportovními odvětvími je proto skvělou volbou bootfitting, který nabízí výrobu individuálně tvarovaných anatomických vložek do bot na základě komplexní diagnostiky chodidel. Tuto službu nabízí například i prostějovské AGEL Sport Clinic, a to dětem i dospělým.

Celý článek


Den spirometrie v Nemocnici AGEL Prostějov odhalil onemocnění plic u desetiny příchozích

30.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 30. června 2023: Oddělení plicních nemocí Nemocnice AGEL Prostějov tento týden uspořádalo Den spirometrie, jehož cílem bylo poukázat na důležitost prevence plicních onemocnění. Během akce se nechalo vyšetřit 54 příchozích, přičemž u šesti z nich byla diagnostikována porucha plicních funkcí.

Celý článek


Radiologové prostějovské nemocnice vyšetřují novým stomatologickým rentgenem

28.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 16. června 2023: Moderní stomatologický rentgenový přístroj uvedla do provozu Nemocnice AGEL Prostějov. Přístroj ProMax 3D Classic od firmy Planmeca slouží k zhotovení panoramatických, cefalometrických a CB-CT snímků pro potřeby stomatologů, případně chirurgům při úrazech čelistí. Špičkový přístroj v hodnotě dvou miliónů korun nahradil původní starý rentgen, který už byl nevyhovující.

Celý článek


Přerovská nemocnice má nové přístroje pro sledování životně důležitých funkcí

28.6.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 19. června 2023: Nemocnice AGEL Přerov se může pochlubit novými moderními přístroji. Pro oddělení DIP (Dlouhodobá intenzivní péče) byl pořízen centrální monitor vitálních funkcí a tři pacientské monitory, které zajistí vyšší bezpečnost pacientů, a také ulehčí a zefektivní práci lékařům a zdravotnímu personálu. Investice do nových moderních přístrojů, které nahradily starší typy, vyšly na více než dva milióny korun.

Celý článek


Funkci plic prověří prostějovští zdravotníci zájemcům zdarma v rámci Dne spirometrie

22.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 21. červen 2023: Nemocnice AGEL Prostějov zve v úterý 27. června zájemce z Prostějova a okolí na bezplatnou preventivní akci zaměřenou na plicní choroby. Den spirometrie příchozím nabídne možnost rychlého a bezbolestného vyšetření plic spirometrem, který odhalí funkční stav plic. Akcí se Nemocnice AGEL Prostějov připojuje k celosvětovým oslavám Dne spirometrie, který každoročně vyhlašuje Evropská plicní nadace při Evropské respirační společnosti.

Celý článek


Světový den dárců krve v prostějovské nemocnici doplní zásoby nejcennější tekutiny

14.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 13. června 2023: Také v Nemocnici AGEL Prostějov si tento týden připomenou Světový den dárců krve, jehož cílem je oslavit a podpořit dobrovolníky za jejich záslužnou činnost. Každý, kdo přijde ve čtvrtek 15. června darovat krev či plazmu do prostějovské nemocnice, obdrží navíc jako poděkování poukaz do LÉKÁRNY AGEL na nákup v hodnotě 100 korun. Prostějovská nemocnice tak chce oslovit další dobrovolníky k bezpříspěvkovému darování krve a plazmy a doplnit tak zásoby nejcennější tekutiny na období letních prázdnin, kdy transfuzní centra často bojují s dočasným nedostatkem dárců, kteří odjíždějí na dovolené.

Celý článek


Lékařka radí: Než začnete s během, prověřte své zdraví a kondici!

13.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Běhání umí skvěle prospět zdraví i kondici a je jednou z velmi oblíbených i dostupných aktivit. Pokud se ale pro běhání rozhodujete po nějaké pauze, například i té zimní, je dobré prověřit své zdraví – a to bez ohledu na to, jestli jste profík, nebo „hobbík“. Pomocí zdravotní prověrky totiž zjistíte nejen to, jak je na tom vaše zdraví aktuálně, ale také se ujistíte, že jste připraveni na další zátěž, kterou může běh přinést.

Celý článek


Světový den dárců krve v přerovské nemocnici doplní zásoby nejcennější tekutiny před letním obdobím

13.6.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Ve středu 14. června si také v Nemocnici AGEL Přerov připomenou již tradiční Světový den dárců krve, jehož cílem je oslavit a podpořit dobrovolníky za jejich záslužnou činnost. Každý, kdo přijde v tento den darovat krev či plazmu do přerovské nemocnice, obdrží navíc jako poděkování poukaz do LÉKÁRNY AGEL na nákup v hodnotě 100 korun. Přerovská nemocnice tak chce oslovit další dobrovolníky k bezpříspěvkovému darování krve a plazmy a doplnit tak zásoby nejcennější tekutiny na období letních prázdnin.

Celý článek


Pracoviště chirurgické JIP přerovské nemocnice získalo nový kabát za téměř milion korun

13.6.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 7. června 2023: Novým moderním nábytkem se nově může pyšnit oddělení chirurgické JIP Nemocnice AGEL Přerov. Za téměř milion korun nemocnice pořídila nové skříně i moderní přehledný úložný systém, které nejen zkrášlí oddělení, ale nabídnou i větší prostor pro skladování a přehlednější systém uspořádání pomůcek a materiálu.

Celý článek


Na Den dětí do prostějovské porodnice nepřiletěl čáp ani vrána, radostné překvapení však přinesla NADACE AGEL

2.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Mezinárodní den dětí v prostějovské porodnici do statistik novorozenců nepřinesl ani jedno miminko. Překvapení, které měla NADACE AGEL připraveno pro čerstvé rodiče, jejichž ratolest přijde na svět právě na tento den, však nezůstalo bez příjemců. Deset moderních zavinovaček v celkové hodnotě převyšující 10 tisíc korun obdržely maminky aktuálně ležící se svými miminky na oddělení šestinedělí.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Přerov veřejnost zaujal

5.5.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Zájem projevili obyvatelé Přerova a okolí o včerejší Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici AGEL Přerov. Akce se zúčastnilo celkem 72 osob, což přerovské zdravotníky těší, se zjištěnými výsledky už tolik spokojeni nejsou. Polovina příchozích trpěla nadváhou.

Celý článek


Virtuální realita pomáhá odvést pozornost malých pacientů šternberské nemocnice při bolestivých zákrocích

19.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nejen zdravotníci, ale i malí pacienti z dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk se těší z nových 3D brýlí. Brýle s virtuální realitou využívají sestřičky k odvedení pozornosti dětí při nepříjemných zákrocích jako jsou převážně odběry nebo zavádění kanyl.

Celý článek


Interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk získal prestižní titul Stavba roku Olomouckého kraje

13.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Moderní interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk se může pyšnit vítězstvím v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje. Porota v této prestižní soutěži, kterou pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, ocenila v kategorii staveb občanské vybavenosti nový pavilon s inovativním a funkčním řešením, které respektuje potřeby pacientů i personálu nemocnice.

Celý článek


Maminky ve šternberské porodnici mají nově k dispozici rautovou stravu ve dne i v noci

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Žádné přesné časy jídla ani strava podle omezeného jídelníčku – to jsou novinky, které si v rámci stravování mohou nově vychutnávat maminky v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk. Nemocnice zavedla na oddělení šestinedělí volné rautové stravování, v rámci kterého si novopečené maminky mohou kdykoliv vybrat z pestré nabídky potravin cokoliv, na co mají chuť.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk má vlastní babybox

30.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Babybox, který v Česku pomohl k záchraně již 248 dětí, je nově k dispozici i ve Šternberku. Rodiče v zoufalé životní situaci se mohou vydat konkrétně k budově porodnice Nemocnici AGEL Šternberk, kde je babybox druhé generace nově nainstalován. Nová generace zařízení je přitom ještě bezpečnější a přesnější. Disponuje totiž moderními funkcemi, jako je SMS oznámení o vložení obsahu do babyboxu, emailová fotografická notifikace nebo klimatizace.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk otevřela vlastní pracoviště magnetické rezonance, na vyšetření se tak lidé z celého kraje dostanou rychleji

9.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Vyšetření magnetickou rezonancí je nyní přístupnější pacientům ze severovýchodní části Olomouckého kraje. Nemocnice AGEL Šternberk dnes slavnostně v rámci svého radiodiagnostického oddělení otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance, které bylo vybudováno ve spolupráci a za finanční podpory Olomouckého kraje. Díky novému pracovišti dojde také k celkovému zkrácení čekacích dob na toto vyšetření v celém regionu.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Šternberk si znovu připomenou problematiku onemocnění ledvin

3.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Druhý březnový čtvrtek každoročně patří Světovému dni ledvin, jehož cílem je především šířit osvětu ohledně onemocnění ledvin, které trápí až 15 procent světové populace. Ledvinové obtíže na rozdíl od jiných obvykle nebolí, mohou ale člověka snadno ohrozit na životě. Důležité je proto sledovat varovné signály, na které upozorní zdravotníci z Nemocnice AGEL Šternberk všechny zájemce ve čtvrtek 9. března během osvětové preventivní akce.

Celý článek


Onkologická péče je teď na Šternbersku dostupnější díky nové ambulanci

16.2.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Novou onkologickou ambulanci otevřela Nemocnice AGEL Šternberk v těchto dnech v prostorách „staré interny“ v pavilonu F. Pracoviště vzniklo ve spolupráci s novojičínským Komplexním onkologickým centrem a ulehčí život tisícům těžce nemocných lidí, kteří museli dosud dojíždět ke specialistům do krajského města. Onkologická ambulance je aktuálně pacientům k dispozici jednou týdně, a to ve čtvrtek.

Celý článek


K výměnám kloubů v Nemocnici AGEL Šternberk slouží nové vrtačky

2.2.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pacienti, kteří čekají na částečnou či totální výměnu kloubu, se mohou v Nemocnici AGEL Šternberk těšit z nejmodernějšího vybavení. Nemocnice má k dispozici nové ortopedické vrtačky v hodnotě téměř milionu korun, které jsou jedny z nejmodernějších na trhu, nabízejí snadnou manipulovatelnost i vysoký výkon.

Celý článek


Celkem 1118 dětí přišlo v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

9.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk jako místo svého narození bude mít navždy ve svých dokladech zapsáno celkem 1118 dětí, které se v loňském roce narodily v Nemocnici AGEL Šternberk. Mezi novorozenci bylo 532 děvčat a 586 chlapců. Tři maminky přivedly vloni na svět dvojčata.

Celý článek


Anička je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk a zároveň v České republice

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

1. miminko roku 2023 v České republice přišlo na svět právě v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk, kde se narodila 1. ledna v 0:08 hodin dívenka Anička mamince z Jívové na Olomoucku.

Celý článek


Vánoční miminka v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

26.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V Nemocnici AGEL Šternberk přišla na svět 24. prosince dvě miminka.

Celý článek


Zaměstnanci AGEL Středomoravské nemocniční si domů odnesou vánočního kapra

15.12.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Vánoční dárek v podobě kapra daruje již třetím rokem svým zaměstnancům AGEL Středomoravská nemocniční, která provozuje nemocnice v Prostějově, Šternberku a Přerově. Letos nabídky využije na 2350 zaměstnanců z řad zdravotnických i nezdravotnických profesí, kteří si domů odnesou kapra z Tovačova.

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


Rozsvícené srdce v prostějovské nemocnici jako symbol konce pandemie. Jsem hrdý na naše zaměstnance, říká MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční

8.3.2022 / AGEL Středomoravská nemocniční

Tento týden jsou to přesně dva roky, kdy Nemocnice AGEL Prostějov přijala prvního pacienta s onemocněním covid-19. Od té doby se zdravotníci napříč nemocnicemi v Prostějově, Přerově a Šternberku starali až do dnešního dne o více než 4 000 covid+ nemocných. Před pár dny vzbudilo právě v prostějovské nemocnici, i v jejím okolí, velký rozruch rozsvícené gigantické srdce na jedné z nemocničních budov. Nejen o něm se v bilančním rozhovoru rozpovídal MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

11.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční prošly v době koronavirové epidemie náročnou kontrolou auditorů

23.4.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Prostějov/Praha, 23. dubna 2021: Prestižní certifikát o reakreditaci tří nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční si dnes z rukou ředitele Spojené akreditační komise České republiky MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzali zástupci vedení skupiny AGEL. Vůbec poprvé v historii probíhal náročný audit v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku zároveň, a to v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční pomohou pacientům při sčítání lidu

26.3.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také zdravotnická zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. Tři zaměstnankyně byly proškoleny Českým statistickým úřadem na sčítací komisařky, aby pomohly splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům v nemocnici v Prostějově, Přerově a ve Šternberku.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


10 let s AGELEM

26.5.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích. Desetileté výročí jsme společně oslavili 17. 6. 2017 v areálu Nemocnice Prostějov. Více napoví přiložený program k proběhlé akci a krátká fotogalerie. Děkujeme za Vaši návštěvu a přízeň!

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční rozšířilo akreditaci

17.10.2012 / OLM (cs)

Úsek patologie Oddělení laboratorní medicíny společnosti Středomoravská nemocniční v Přerově získal v těchto dnech další akreditaci, a to podle mezinárodní normy 15189:2007. Oddělení laboratorní medicíny se tak stalo jedním z mála pracovišť v České republice a jediným v Olomouckém kraji, které má akreditovánu většinu laboratorních odborností.

Celý článek


Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: