Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Aktuality a média

Operační sály Nemocnice AGEL Prostějov prošly náročnou rekonstrukcí

8.4.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Jedny z nejmodernějších operačních sálů v České republice získala díky náročné, tři měsíce dlouhé, rekonstrukci Nemocnice AGEL Prostějov. Modernizace, která byla v minulých dnech úspěšně dokončena, si vyžádala investici ve výši přesahující 90 milionů korun a zdejšímu personálu umožní využívat nejmodernější trendy současné medicíny.

Celý článek


Přerovské očkovací centrum se z nemocnice přestěhovalo do klubu Teplo

7.4.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V nových prostorách najdou od středy 7. dubna zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 vakcinační centrum, které se z Nemocnice AGEL Přerov přestěhovalo do Klubu Teplo na Horním náměstí v centru Přerova. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce Nemocnice AGEL Přerov, Magistrátu města Přerov, společnosti Teplo Přerov a Olomouckého kraje.

Celý článek


Pandemie ničí lidem záda. Lidé častěji vyhledávají rehabilitační služby Nemocnice AGEL Šternberk kvůli potížím v oblasti páteře

30.3.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Lékaři rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk zaznamenali v poslední době nárůst pacientů, kteří vyhledávají jejich pomoc kvůli akutním i chronickým potížím nejčastěji v oblasti páteře. Často se jedná o pacienty, kteří tráví poslední měsíce doma na home-office a studenty na distanční výuce. Několikaměsíční zátěž si vybírá svou daň a přetížený organismus se ozývá bolestmi.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční pomohou pacientům při sčítání lidu

26.3.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také zdravotnická zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. Tři zaměstnankyně byly proškoleny Českým statistickým úřadem na sčítací komisařky, aby pomohly splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům v nemocnici v Prostějově, Přerově a ve Šternberku.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov využívají dvě nové artroskopické věže

23.3.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Dvě nové artroskopické věže mají k dispozici lékaři Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Celková částka za pořízení nových přístrojů převýšila 4 miliony korun. Nové vybavení prošlo technologicky velkým posunem v oblasti zobrazení, krokem vpřed jsou také ve větší bezpečnosti pro pacienty.

Celý článek


Očkovací centrum najdou lidé nově v prostějovském Společenském domě

17.3.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Široká veřejnost z Prostějova a okolí nebude od středy 17. března docházet k aplikaci vakcíny proti onemocnění covid-19 do Nemocnice AGEL Prostějov, ale do nového očkovacího centra, ve které se proměnil Společenský dům v Prostějově. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce Nemocnice AGEL Prostějov, Magistrátu města Prostějova a Olomouckého kraje.

Celý článek


Rehabilitace Nemocnice AGEL Prostějov provádí postcovidovým pacientům individuální léčbu

12.3.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Ordinace lékařů stále častěji plní lidé, kteří se po prodělaném covidu-19 nemohou dostat do stejné kondice jako před onemocněním. V Nemocnici AGEL Prostějov jim v tom vydatně pomáhá Centrum léčebné rehabilitace, kde zdravotníci připravují každému pacientovi přesně cílený rekonvalescenční program. Ten může trvat i řadu měsíců.

Celý článek


Pandemie koronaviru přináší i další problémy: Méně sportujeme, mlsáme a přibíráme na váze

2.3.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Pandemie onemocnění covid-19, které se u nás objevilo před rokem, souvisí i s problémy týkající se obezity. Lidé zažívají velmi stresující období, které se projevuje v našem denním režimu. Část populace se sice na nervozitu snaží reagovat pohybovými aktivitami. Nemálo je ale těch, kteří na úzkost a stres reagují naopak přejídáním, alkoholem a mlsáním cukrovinek. Pokud se k těmto negativním faktorům přidá nedostatek pohybu, začíná mnoho z nás přibírat kila navíc, upozorňují odborníci Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


I díky screeningu klesá počet pacientů, kteří umírají na nádory tlustého střeva a konečníku

16.2.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

V rámci primárně preventivního screeningu kolorektálního karcinomu vyšetřuje gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov své pacienty dlouhodobě. Preventivně na zdejším pracoviště provedou v průměru více než 200 koloskopií za rok, až u poloviny pacientů je pak zachycen patologický nález.

Celý článek


Valentýnský odběr krve v Nemocnici AGEL Přerov: I vy můžete pomoci k záchraně života

5.2.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Chcete si letos netradičně připomenout svátek sv. Valentýna? Máte šanci. Nemocnice AGEL Přerov připravila na středu 10. února „Valentýnské darování krve“. V rámci této akce můžete přijít darovat krev na Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov a nejenže pomůžete zachránit život druhým, ale získáte i drobnou pozornost.

Celý článek


Valentýnský odběr krve v prostějovské Nemocnici AGEL nabídne speciální odměnu pro dárce, kteří přijdou v páru

5.2.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Transfuzní stanice Nemocnice AGEL Prostějov chystá na pondělí 15. února akci s názvem „Valentýnský odběr krve“. Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžeme druhým dát, je darovat nejcennější tekutinu ‒ krev.

Celý článek


Speciální centrum v prostějovské nemocnici léčí postcovidový sydrom, který často postihuje také mladé

3.2.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nemocnice AGEL Prostějov otevřela pro pacienty, kteří prošli onemocněním covid-19 a dlouhodobě je trápí klinické projevy této nemoci, speciální Postcovidové centrum. V něm se specialisté snaží zbavit pacienty řady zdravotních problémů spojených s prodělaným koronavirem. Postcovidový syndrom postihuje ve velkém i mladé lidi, kteří měli jen malé nebo dokonce vůbec žádné příznaky nemoci covid-19.

Celý článek


Neurologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov získalo ESO Angels ocenění

29.1.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Mezinárodní zlaté ocenění ESO Angels Award získalo v roce 2020 Iktové centrum Nemocnice AGEL Prostějov za péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou (CMP). Nemocnici jej udělila Evropská organizace pro CMP (European Stroke Organisation – ESO), která sleduje zvyšování kvality péče napříč evropskými centry.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov dnes zahájila ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance

27.1.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Vlastní pracoviště magnetické rezonance vybudovala ve svém areálu Nemocnice AGEL Prostějov. Projekt zahrnul jak nákup nového moderního přístroje, tak rekonstrukci prostor. Stavební práce byly zahájeny na konci listopadu a trvaly do konce roku. V měsíci lednu zdravotníci zahájili zkušební režim, který byl dnes ukončen. Pracoviště tím přešlo do ostrého provozu.

Celý článek


Dvojčata stojí za nárůstem porodnosti v prostějovské nemocnici

12.1.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov zaznamenala v roce 2020 zcela stejný počet porodů jako v roce předchozím, přesto počet narozených dětí o stoupl. Nejstarší rodička měla 45 let.

Celý článek


V roce 2020 přivítala Nemocnice AGEL Šternberk na světě celkem 1093 dětí

7.1.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

V loňském roce v Nemocnici AGEL Šternberk odrodilo celkem 1089 maminek. Na svět přivedly celkem 1093 dětí, to je o 85 miminek více než v roce 2019. Mezi miminky byly v roce 2020 čtyři páry dvojčátek. V hojném počtu u porodu asistovali i tatínci, kterých bylo u příchodu na svět svého potomka celkem 798.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov se v roce 2020 narodilo celkem 861 dětí

5.1.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V loňském roce v Nemocnici AGEL Přerov pomohli zdravotníci přivést na svět celkem 861 dětí, a to při 854 porodech. Sedm žen porodilo dvojčata. První letošní miminko, chlapeček Ondřej, přišlo na svět 1. ledna v 7:30 hodin. Maminka přijela do přerovské nemocnice z nedaleké obce na Lipensku nad Bečvou.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zrekonstruovala Domov sester

28.12.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nemocnice AGEL Šternberk se může nyní pochlubit zrekonstruovaným Domovem sester. Budova je součástí nemocničního areálu a má 24 bytů. Investice do modernizace objektu, který patří Olomouckému kraji, si vyžádala 15 milionů korun.  

Celý článek


Vyhněte se během silvestrovského veselí nechtěným úrazům očí, radí odborníci Nemocnice AGEL Prostějov

28.12.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nový rok už pomalu klepe na dveře. Je známo, že silvestrovské veselí s sebou přináší i mnohá zranění. Přemíra alkoholu, nepozornost ale i kinetická energie nám mohou pěkně zakoulet očima. Na co si dát během bujarých oslav pozor a jak nepřijít o zrak, radí primář očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


Jak se vyvarovat žaludečních problémů o Vánocích? Nejlepší je se nepřejídat, radí primář interního oddělení Nemocnice AGEL Přerov

21.12.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Jez do polosyta, pij do polopita. Známá rada střídmého hodování je během Vánoc u většiny lidí zapomenutá a není tak překvapením, že nadměrné sváteční hodování končí v závěru roku u mnohých cestou na pohotovost se žlučníkovou kolikou nebo s otravou alkoholem.

Celý článek


Lidé nakupují dárky pro své blízké také v přerovské nemocnici

16.12.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Vyšší zájem o dárkové poukazy ze strany široké veřejnosti zaznamenává letos rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Důvodem je současná epidemiologická situace, kdy lidé nechtějí trávit zbytečně mnoho času v přeplněných obchodech. Možnost zakoupit si dárkový poukaz v nemocnici ještě před vánočními svátky mají lidé až do 23. prosince.

Celý článek


V prostějovské nemocnici odstraňovali zapíchnutou rybí kost i dvouletému dítěti. Tyto nehody nesmí lidé podceňovat, apeluje před Vánocemi primář ORL

16.12.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Přibližně patnáct případů uvíznutých kostí v krku řeší každoročně o vánočních svátcích Nemocnice AGEL Prostějov. Nepříjemná událost se nevyhýbá ani malým dětem, u kterých je zákrok komplikovanější

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov buduje vlastní pracoviště magnetické rezonance

9.12.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Vlastní pracoviště magnetické rezonance vybuduje ve svém areálu Nemocnice AGEL Prostějov. Projekt zahrnuje jak nákup nového moderního přístroje, tak rekonstrukci prostor. Stavební práce byly zahájeny na konci listopadu a potrvají do konce letošního roku.

Celý článek


V přerovské nemocnici působí nová kaplanka. O duchovní péči je zde velký zájem a pomáhá nejen pacientům

7.12.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Duchovní péče se v Nemocnici AGEL Přerov nezastavila ani v době koronavirové pandemie a od listopadu dochází na jednotlivá oddělení i nová tvář v řeholním oděvu. Po sedmi letech se loučí s nemocnicí sestra Marie Goretti Dřímalová, která předala duchovní štafetu nové nemocniční kaplance sestře Magdaleně Anně Lis.

Celý článek


V porodnici šternberské nemocnice letos rodilo již tisíc maminek

1.12.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Jubilejní tisící maminku zapsali do porodní knihy v sobotu 28. listopadu zdravotníci porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. Navzdory koronavirové epidemii se ve Šternberku rodí letos více než loni, porodníci tak přivítali jubilejní tisící rodičku již o měsíc dříve než v loňském roce.

Celý článek


Navzdory koronaviru pokračuje nemocniční kaplanka v prostějovské nemocnici v poskytování duchovní péče

24.11.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Poskytování duchovní péče v Nemocnici AGEL Prostějov nezastavila ani koronavirová epidemie. S ohledem na situaci však bylo nutné některé podmínky upravit.

Celý článek


Ve šternberské nemocnici zvládají i porody covid pozitivních žen

20.11.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Novorozenecký křik během koronavirové pandemie neutichl v porodnici Nemocnici AGEL Šternberk ani na jeden den. Zdravotníci jsou zde plně připraveni i na porody covid-pozitivních žen. Pro ty zde připravili samostatný porodní box s plným rozsahem péče a služeb a zároveň s ochranou ostatních maminek.

Celý článek


Prostějovská nemocnice testuje na maximum. V některých dnech je pozitivní každý druhý odběr

10.11.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Odborníci z mikrobiologické laboratoře Nemocnice AGEL Prostějov vyšetřili jen v minulém týdnu téměř 4 tisíce vzorků na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. Tým zdejších odborníků dokázal efektivně zareagovat na hektické období a původně plánovaný počet denních vyšetření ztrojnásobil. Pomohlo personální posílení, nové laboratorní vybavení a zejména obrovské nasazení zdravotníků.

Celý článek


V laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov vyšetřili v říjnu na koronavirus 12 tisíc vzorků. Podíl pozitivních přesáhl 40%

4.11.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Téměř 12 tisíc vzorků analyzovali na nový typ koronaviru 
SARS-CoV-2 během měsíce října odborníci v mikrobiologické laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov. Záchyt pozitivních vzorků přesahuje 40 procent.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Lidem v kómatu budou v Nemocnici AGEL Přerov psát „pacientský deník“

7.10.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Nový projekt uvádějí v těchto dnech do života zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov. Zdravotníci budou po domluvě s příbuznými psát pacientům v kómatu deník, kde zaznamenají všechny významné nebo zajímavé informace.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov vítají dárce krve i v době koronaviru

22.9.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Transfuzní stanice v Nemocnici AGEL Přerov připravuje na poslední zářijové úterý (29. 9.) akci pro dárce krve nazvanou „Odběr darovaný od srdce“, která se koná u příležitosti Světového dne srdce.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov přestěhovala odběrové místo na Covid-19

18.9.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

V nových prostorách provádějí od dnešního dne, 21. září, zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov odběry na onemocnění Covid-19. Zatímco dosud docházeli pacienti do infekční ambulance, která se nachází v pavilonu N uprostřed nemocničního areálu, nyní jsou pro ně vyhrazeny prostory v přízemí pavilonu operačních oboru (E) a vlastní vstup do areálu nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Šternberk nově dialyzuje pacienty pomocí centrálního systému a efektivita je znát

25.8.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nový systém pro míchání dialyzačních roztoků, který usnadňuje přípravu roztoku i jeho cestu k pacientovi, využívají nově lékaři a zdravotníci Hemodialyzačního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk. Nové zařízení umožňuje míchat dialyzační roztoky přímo na místě a přináší úlevu především personálu při obsluze dialyzovaných pacientů. Ročně vyhledá šternberskou dialýzu 15 až 20 nových pacientů.

Celý článek


Senioři v horku málo pijí, řada z nich skončila v prostějovské nemocnici. Ve Šternberku ošetřili pobodané hmyzem

12.8.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Horko, které nyní prožíváme, je zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné a seniory. Nemocnice AGEL Prostějov denně přijímá několik dehydratovaných pacientů, kteří podcenili v tropických dnech pitný režim. Vysoké teploty také nahrávají zvýšené aktivitě bodavého hmyzu.

Celý článek


Porodnice ve Šternberku měla velmi plodný půlrok. Na svět zde přišlo přes 500 dětí

9.7.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 490 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 538 novorozenců. U několika z nich se porodní váha blížila k pěti kilogramům.

Celý článek


Lékař pro děti a dorost bude ordinovat v nové ambulanci přímo v Nemocnici Šternberk. Výsledky vyšetření se lékař dozví hned

28.5.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL, od 1. června rozšíří nabídku svých služeb o ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost. Ordinace bude spolupracovat s navazujícími obory přímo v nemocnici, čímž se výsledky testů a celé řady dalších vyšetření klientů zkrátí na minimum. Již nyní se mohou přihlásit zájemci o registraci do nově vznikající ambulance.

Celý článek


Měsíc lásky přináší v porodnici Nemocnice Šternberk babyboom

13.5.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Babyboom od počátku roku zažívá Nemocnice Šternberk, která je součástí skupiny AGEL. Zatímco loni zde v první polovině května přišlo na svět 29 dětí, letos už je v tomto symbolickém měsíci lásky číslo dvojnásobné. Na konci roku tak tým gynekologicko-porodnického oddělení s radostí očekává, že počet narozených dětí daleko předčí loňských 1008 novorozenců.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


10 let s AGELEM

26.5.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích. Desetileté výročí jsme společně oslavili 17. 6. 2017 v areálu Nemocnice Prostějov. Více napoví přiložený program k proběhlé akci a krátká fotogalerie. Děkujeme za Vaši návštěvu a přízeň!

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční rozšířilo akreditaci

17.10.2012 / OLM (cs)

Úsek patologie Oddělení laboratorní medicíny společnosti Středomoravská nemocniční v Přerově získal v těchto dnech další akreditaci, a to podle mezinárodní normy 15189:2007. Oddělení laboratorní medicíny se tak stalo jedním z mála pracovišť v České republice a jediným v Olomouckém kraji, které má akreditovánu většinu laboratorních odborností.

Celý článek