Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

V nemocnicích Středomoravské nemocniční, tedy v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk projevilo zájem o volby z nemocničního lůžka celkem 105 pacientů, a to například z oddělení léčebny dlouhodobě nemocných, interního či neurologického oddělení. Svůj zájem přitom tito pacienti museli projevit již s předstihem a přihlásit se do zvláštního seznamu voličů, kteří mohou volit v době hospitalizace v nemocnici i přesto, že nejsou držiteli voličského průkazu.

Zájem ze strany pacientů o volby je v nemocnicích aktuálně celkově vyšší, než u prvního kola prezidentských voleb, kdy v nemocnicích Středomoravské nemocniční volilo celkem 95 pacientů. Nejvyšší nárůst zájmu zaznamenala Nemocnice Prostějov.

„Zájem ze strany pacientů o volby je nyní výraznější, než tomu bylo u prvního kola prezidentských voleb. Před dvěma týdny totiž v nemocnici volilo 51 voličů. Nyní by to mělo být o desítku více,“ říká Mgr. Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov, s tím, že finální počet voličů z řad pacientů se může ještě navýšit o osoby, které si vyřídily voličský průkaz a například vědí, že budou během volebních dní plánovaně hospitalizovány. Držitelé voličského průkazu se mohou totiž stále hlásit.

 

zpět na novinky

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: