Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nás

Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty a osvětové akce pořádají i v Přerově a ve Šternberku

13.11.2019

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER. Preventivní akce pořádají také Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk.

Preventivní akce Den pro chlapy v Nemocnici Prostějov se koná od 8 do 12 hodin na urologické ambulanci, ve 2. patře polikliniky. „Vyšetření prostaty je bezbolestné. Nejdříve odebereme malý vzorek krve a zjistíme z něj hodnotu prostatického specifického antigenu. Pokud je jeho hodnota vyšší, pacienta objednáme k dovyšetření. Lékař posoudí hodnotu v souvislosti s palpačním vyšetřením prostaty přes konečník a nálezem na ultrazvuku,“ popisuje Mgr. Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov a dodává, že na vyšetření nesmí být pacient nachlazený, užívat antibiotika jezdit na kole, musí být alespoň 3 dny bez pohlavní aktivity a nesmí být po vyšetření přes konečník.

Jakkoliv mohou muži považovat vyšetření za nepříjemné, při včasném odhalení karcinomu je mnohem vyšší šance na vyléčení. Rakovina prostaty patří k nejčastějším onkologickým onemocněním mezi českými muži, ročně jich onemocní kolem 7,5 tisíce. Prevenci mají lidé tendenci zanedbávat, přitom včasná diagnóza může dotyčnému zachránit život. Akce je určena lidem, kteří nenavštěvují specialistu a návštěvu lékaře zatím odkládali.

Tentýž den, ve středu 20. listopadu, se uskuteční také Den prevence dekubitů ve vstupní hale Nemocnice Prostějov od 10 do 13 hodin. „Předcházení onemocněním je zcela zásadní pro zachování dobrého zdraví. A ve většině případů je to právě včasný záchyt onemocnění či obtíží, který rozhodne o úspěšnosti léčby. Lidé ale občas na prevenci zapomínají, podceňují ji, nebo jim jen chybíí informace. To chceme našimi preventivními akcemi změnit,“ vysvětluje Mgr. Marie Jouklová.

I další zdravotnická zařízení Středomoravské nemocniční, která patří do skupiny AGEL, si uvědomují, že šíření osvěty má smysl, proto bezplatná preventivní vyšetření probíhá v rámci celého olomouckého regionu. Nemocnice Šternberk vyšetří hladinu cukru v krvi a krevní tlak všem zájemcům ve čtvrtek 14. listopadu na Dni prevence diabetu a Nemocnice Přerov chystá preventivní prohlídky prostaty v rámci Dne pro chlapy v pondělí 18. listopadu v urologické ambulanci od 7:00 do 12 hodin a od 12:30 do 14:30 hodin.

zpět na novinky

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: