Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

„Počty covid-pozitivních pacientů, kteří potřebují hospitalizaci, začaly dramaticky růst zhruba v polovině října. Ještě v polovině září u nás leželo v průměru okolo 25 pacientů. Minulý víkend už to bylo 155 pacientů a během tohoto týdne počty dále narůstaly až k téměř 180,“ upřesňuje předsedkyně představenstva AGEL Středomoravské nemocniční MUDr. Marie Marsová, MBA, s tím, že nejvytíženější je prostějovská nemocnice, kde aktuálně leží 83 nemocných, z toho 13 ve vážném stavu na lůžkách ARO/JIP.

Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční ještě disponují lůžkovými kapacitami pro pacienty s onemocněním COVID-19, pokud by se situace dále zhoršovala. „Aktuálně máme kapacitu nastavenu na 180 standardních lůžek a až 30 lůžek typu ARO/JIP,“ uvedla MUDr. Marsová.

Dalších 38 covid-pozitivních pacientů, z toho 3 v péči lékařů oddělení ARO, je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník. To je zde zatím nejvíce od počátku epidemie.

„Naše nemocnice neustále navyšují kapacity covidových jednotek. Tato lůžka jsou vždy prakticky ihned obsazena. S ohledem na aktuální enormní poptávku po testování navýšily svou kapacitu také naše odběrová místa i samotné laboratoře. Analýzy PCR provádíme v našich laboratořích v Ostravě-Vítkovicích, v Prostějově a Plzni a aktuálně dokážeme vyhodnotit až 3 tisíce vzorků denně,“ uzavřel předseda představenstva společnosti AGEL a.s. MUDr. Aleš Herman, Ph.D.

Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL

Mgr. Radka Miloševská